BREAKING NEWS

“Braktisi” Berishën, Agron Duka zbulon pse do të garojë i vetëm në zgjedhje

“Braktisi” Berishën, Agron Duka zbulon pse do të
x
BREAKING NEWS

Rritja e pëlqyeshmërisë për Alibeaj, pedagogia: Ty nuk mundet të të duket Edi Rama një njeri...

Rritja e pëlqyeshmërisë për Alibeaj, pedagogia: Ty nuk
x
BREAKING NEWS

U raportua për atentat, policia zbulon si qëndron e vërteta: Çfarë ndodhi në aksin Tiranë-Lezhë

U raportua për atentat, policia zbulon si qëndron e vërteta:
x
BREAKING NEWS

KQZ kërkon gjobitjen e tre kryebashkiakëve dhe disa zyrtarëve të tjerë (EMRAT)

KQZ kërkon gjobitjen e tre kryebashkiakëve dhe disa zyrtarëve
x
BREAKING NEWS

Aksident me vdekje/ Bie nga skela 53-vjeçari, dalin detajet e para

Aksident  me vdekje/ Bie nga skela 53-vjeçari, dalin detajet e para
x
BREAKING NEWS

Deputetja e PS ka 'dy fjalë' për patronazhistët

Deputetja e PS ka 'dy fjalë' për patronazhistët
x
BREAKING NEWS

Tronditet Lezha/ Të shtëna me armë zjarri, zbardhen dyshimet e para

Tronditet Lezha/ Të shtëna me armë zjarri, zbardhen dyshimet e
x
BREAKING NEWS

Berisha prezanton kandidatin për zgjedhjet e 14 majit dhe thumbon qeverinë: Kjo qeveri në 8 vite mori borxh 5 miliardë euro

Berisha prezanton kandidatin për zgjedhjet e 14 majit dhe thumbon
x

Botërori 2022

Bie Uruguaji, Portugalia triumfon pastër dhe pret biletën për fazën tjetër

Bie Uruguaji, Portugalia triumfon pastër dhe pret biletën për

Portugalia korr sukses 2-0 ndaj Uruguajit, duke u kualifikuar kështu në fazën tjetër të Botërorit të Katarit.

Pjesa e parë përfundoi pa gola, rastet ishin të shumta, por mungoi konkretizimi.Autori i golit të ekipit të Santos është Bruno Fernandes, i cili realizoi me kokë në minutën e 54-të.

Fernandes përfiton mjaft mirë pas një krosimi në zonë, duke u koordinuar siç duhet dhe duke dërguar sferën pas shpinës së portierit rival.

Teksa ishin në disavantazh, te Uruguaji provuan të gjitha mënyrat, madje edhe me disa zëvendësime, sidomos në repartin e avancuar. Në minutën e 75-të mund të barazonin, por u ndalën vetëm nga shtylla.

Në fund për të vulosur 3 pikët mendoi Bruno Fernandes me golin e realizuar nga pika e bardhë e penalltisë.

Më të lexuarat