BREAKING NEWS

“Rama s’del në publik prej 4 ditësh”/ Gazetari ngre dyshime të forta: Ishte i ftuar edhe në një eveniment sportiv, por...

“Rama s’del në publik prej 4 ditësh”/ Gazetari ngre
x
BREAKING NEWS

“Do bëj revolucion…”/ Avokati zbulon shifrën marramendëse: Ja sa miliona euro duhet të kthejë familja Berisha

“Do bëj revolucion…”/ Avokati zbulon shifrën
x
BREAKING NEWS

“Jo vetëm Rama”/ Gazetari plas deklaratën e bujshme: McGonigal ka takuar edhe politikanë të tjerë, mes tyre edhe...

“Jo vetëm Rama”/ Gazetari plas deklaratën e bujshme:
x
BREAKING NEWS

Luftë në kufi më Shqipërinë? Ish-kryeministri bullgar bën paralajmërimin e fortë dhe zbardh planin e presidentit rus: Putin po përgatit një konflikt të frikshëm në...

Luftë në kufi më Shqipërinë? Ish-kryeministri bullgar
x
BREAKING NEWS

"Është një kërcënim global"/ Ngrihet alarmi: Një ngjarje katastrofike do të godasë botën në 2 vjet

"Është një kërcënim global"/ Ngrihet alarmi:
x
BREAKING NEWS

“Ka surpriza”/ Gazetari plas deklaratën ‘bombë’: Rama nuk pritet më zyrtarisht në Shtëpinë e Bardhë

“Ka surpriza”/ Gazetari plas deklaratën
x
BREAKING NEWS

U prangosën për trafik droge mes Shqipërisë dhe Italisë, GJKKO konfirmon masat e sigurisë për 15 të arrestuarit. Zbardhet vendimi

U prangosën për trafik droge mes Shqipërisë dhe
x
BREAKING NEWS

Kërcënohet me jetë Artan Hoxha pasi nxori audio-përgjimin nga masakra e “21 janarit”, gazetari zbulon prova të reja, rëndohen pozitat e Sali Berishës

Kërcënohet me jetë Artan Hoxha pasi nxori audio-përgjimin
x

Botërori 2022

Botërori Katar 2022/ Sot Angli-Senegal dhe Francë-Poloni, ja formacionet e mundshme të sfidave

Botërori Katar 2022/ Sot Angli-Senegal dhe Francë-Poloni, ja

Holanda dhe Argjentina janë 2 çerefinalistet e para të Kupës së Botës, Katar 2022, teksa ditën e sotme do të zbulohen edhe 2 ekipet e tjera që do të vijojnë më tej rrugëtimin. Në fushë do të zbresin Franca dhe Anglia, që janë padyshim dhe 2 ndër kombëtaret pretendente për t’i shkuar deri në fund këtij trofeu.

Në orën 16:00, “Gjelat” e Didier Deshamp do të përballen me Poloninë e Levandovskit, ndërkohë që në orën 20:00 do të jetë radha e “3 Luanëve”, për të luajtur kundër Senegalit.

Dy duele këto që pritet të jenë tepër të luftuara, me Francën dhe Anglinë që janë favorite në letër.

Formacionet e mundshme

Angli 4-2-3-1): Pickford – Trippier, Stones, Maguire, Shaw – Henderson, Bellingham – Xhaka, Foden, Rashford – Kane.

Senegal 4-3-3): Mendy – Chambaly, Koulibaly , Diallo, Jacobs – Siss, Pape Gueye, N. Mendy – I. Diaguet, I. Sarr, Dia.

Formacionet e mundshme:

Francë 4-2-3-1): Joris – Couté, Upamecano, Varane, Theo Hernandez – Tswameni, Rabiot – Dembele, Griezmann, Mbappe – Giroud.

Poloni 4-4-2): Szczecin – Cass, Kivior, Glik, Berezinski – Krychowiak, Bielik, Frankowski, Zielinski – Lewandowski, Milik.

Më të lexuarat