BREAKING NEWS

SHBA tërhiqet përballë Sali Berishës, vula e PD kthehet te Rithemelimi, nis skenari i 2005 për rikthimin në pushtet të familjes “Berisha”, ja surprizat që pritet të ndodhin në zgjedhjet ë 2025

SHBA tërhiqet përballë Sali Berishës, vula e PD kthehet te
x
BREAKING NEWS

Ja si do spastrohet politika shqiptare nga Sali Berisha, Spartak Ngjela zbardh prapaskenat e vendimit të Gjykatës së Apelit për kalimin e vulës dhe logos së PD te Rithemelimi

Ja si do spastrohet politika shqiptare nga Sali Berisha, Spartak Ngjela zbardh
x
BREAKING NEWS

Kalimi i vulës së PD në duart e Sali Berishës, lajm ogurzi për Ilir Metën, ja si do të dalë jashtë loje presidenti i PL dhe pse vendimi i Gjykatës së Apelit është politik, juristja Brizida Gjikondi zbulon të pathënat

Kalimi i vulës së PD në duart e Sali Berishës, lajm ogurzi
x
BREAKING NEWS

Edi Rama u prish qetësinë deputetëve dhe ministrave, paralajmëron furtunë në listat e zgjedhjeve të 2025, shtyhet për në shtator takimi me emigrantët në Londër e Gjermani, ja kur do të mbahet Kongresi i PS

Edi Rama u prish qetësinë deputetëve dhe ministrave,
x
BREAKING NEWS

50 urdhër-arreste në tryezën e prokurorëve specialë, ja 10 dosjet që po “kopsit” SPAK, gazetari zbardh emrat “VIP” të rrezikuar dhe tregon provat tronditëse që ka zbuluar drejtësia e re për disa deputetë të Kuvendit

50 urdhër-arreste në tryezën e prokurorëve specialë, ja
x
BREAKING NEWS

Del vendimi i detajuar, ja kur dhe sa do të rriten pagat për 130 mijë punonjësit e administratës në vend, zbardhet skema e re që do të ndiqet edhe për bashkitë

Del vendimi i detajuar, ja kur dhe sa do të rriten pagat për 130
x
BREAKING NEWS

Allajbeu i “Spitalit Amerikan” ka futur gruan e tij për të marrë para nga koncensioni i sterilizimit, dalin dokumentet, ja si u largua menjëherë pas thellimit të hetimeve nga SPAK

Allajbeu i “Spitalit Amerikan” ka futur gruan e tij për të
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara zbulon skenarin e “errët” të Sali Berishës që po thur nga banesa me besnikët e tij për të shpëtuar nga prangat e SPAK, ja vepra penale që ka kryer Flamur Noka për interesat e ish-kryeministrit

Romeo Kara zbulon skenarin e “errët” të Sali Berishës
x

Botërori 2022

Dëmtimi i tronditi ëndrrën e Botërorit, reagon Nejmar: Ky është një nga momentet më të vështira të karrierës

Dëmtimi i tronditi ëndrrën e Botërorit, reagon Nejmar: Ky

Në Botërorin e vitit 2014, Nejmar pa se si ëndrra e tij për të fituar Kupën e Botës u shua nga një dëmtim. Këtë herë, sulmuesi brazilian shpreson që fati t’i ketë rezervuar diçka ndryshe, pasi dëmtimi i pësuar ndaj Serbisë, do ta lërë atë jashtë të paktën për pjesën e mbetur të ndeshjeve në fazën në grupe të turneut.

Një situatë e vështirë për lojtarin i cili kërkonte të ishte protagonisti absolut dhe nuk e ka fshehur dëshpërimin e tij me një postim në rrjetet sociale, ku e ka cilësuar një nga momentet më të vështira në karrierë, por duke premtuar që të bënte maksimumin që të kthehej në radhët e “seleçaos”.

“Krenaria dhe dashuria që ndjej për të veshur këtë fanellë nuk mund të shpjegohet. Nëse Zoti do të më jepte mundësinë të zgjidhja një vend për të lindur ai do të ishte Brazili.

Asgjë në jetën time nuk ka qenë e dhuruar apo e lehtë, gjithmonë më është dashur të vrapoj pas ëndrrave dhe objektivave të mi. Asnjëherë nuk i kam uruar të keqen dikujt dhe kam ndihmuar ata që kanë qenë në nevojë.

Sot është një nga momentet më të vështira të karrierës time… dhe përsëri në një Botëror. Kam një dëmtim dhe është bezdisëse, do të më krijojë dhimbje por jam i sigurt se do të kem mundësinë që të kthehem, pasi do të bëj të pamundurën që të ndihmoj vendin tim, shokët e mi të skuadrës dhe veten time.

Të pres kaq kohë në mënyrë që armiku të më rrëzojë kështu? ASNJËHERË!”, shkruan Nejmar në mesazhin e tij.

 

Më të lexuarat