BREAKING NEWS

Kreu i Wagner ngre alarmin: Ukraina më e fuqishme se kurrë, po përgatitet për tre sulme “vdekjeprurëse” kundër Rusisë, ja plani i fshehtë për marrjen e Krimesë

Kreu i Wagner ngre alarmin: Ukraina më e fuqishme se kurrë, po
x
BREAKING NEWS

Gjithçka kalon përmes Uashingtonit, SHBA shumë e fortë edhe për Xi Jinping, ja si do të prishen nga amerikanët planet sekrete të Rusisë dhe Kinës për një lufte të madhe

Gjithçka kalon përmes Uashingtonit, SHBA shumë e fortë
x
BREAKING NEWS

PS zyrtarizon sot kandidaturat për garën lokale, zbulohet surpriza e ‘gurëve të shahut’ që do luaj Rama në zgjedhjet e 14 Majit

PS zyrtarizon sot kandidaturat për garën lokale, zbulohet surpriza e
x
BREAKING NEWS

Njihuni me parashikimin e motit për këtë fundjavë, meteorologia Lajda Porja tregon kur vjen kthesa drastik: Këto janë datat që do ketë...

Njihuni me parashikimin e motit për këtë fundjavë,
x
BREAKING NEWS

A do rritet çmimi i patentave? Autoriteti i Konkurrencës vjen me njoftimin e rëndësishëm dhe merr vendimin e minutës së fundit

A do rritet çmimi i patentave? Autoriteti i Konkurrencës vjen me
x
BREAKING NEWS

“Braktisi” Berishën, Agron Duka zbulon pse do të garojë i vetëm në zgjedhje

“Braktisi” Berishën, Agron Duka zbulon pse do të
x
BREAKING NEWS

Rritja e pëlqyeshmërisë për Alibeaj, pedagogia: Ty nuk mundet të të duket Edi Rama një njeri...

Rritja e pëlqyeshmërisë për Alibeaj, pedagogia: Ty nuk
x
BREAKING NEWS

U raportua për atentat, policia zbulon si qëndron e vërteta: Çfarë ndodhi në aksin Tiranë-Lezhë

U raportua për atentat, policia zbulon si qëndron e vërteta:
x

Botërori 2022

E pabesueshmja ndodhi! Ky është njeriu që parashikoi rezultatin Argjentinë-Arabi Saudite

E pabesueshmja ndodhi! Ky është njeriu që parashikoi rezultatin

Një Youtuber i ka fituar një 1.3 milionë funte, pasi parashikoi saktë katër rezultate të Kupës së Botës – përfshirë fitoren tronditëse të Arabisë Saudite 2-1 kundër Argjentinës.

Tyler Faraz Niknam, i njohur më mirë si Trainwreckstv, krenohet me më shumë se dy milionë ndjekës në Twitch dhe 223,000 abonentë në YouTube. 

31-vjeçari vendosi një bast të katërfishtë prej 25,000 dollarësh (20,680 £) gjatë javës së parë të turneut në Katar.

E pabesueshmja ndodhi! Ky është njeriu që parashikoi rezultatin

Trainwreckstv mbështeti kampionët e Francës për të mposhtur Australinë , dhe ai mendoi se ndeshjet midis Danimarkës dhe Tunizisë dhe Meksikës dhe Polonisë do të përfundonin me barazim. Megjithatë, parashikimi i tij më i çuditshëm fitorja e Arabisë Saudite kundrejt Argjentinës.

Arabia Saudite renditet në vendin e 51-të në botë, që ka një pozicion më të ulët midis kombeve të Kupës së Botës. Në krahasim, Argjentina renditet e treta dhe nuk kishte humbur që nga viti 2019.

Megjithatë, Trainwreckstv kishte besim te sauditët. Trainwreckstv ka bërë emër duke transmetuar fitoret e tij dhe mund të dëshirojë një bast tjetër ambicioz përpara përfundimit të Kupës së Botës.

 

Më të lexuarat