BREAKING NEWS

Trondit Artan Hoxha: Ja dosja që do të çojë Sali Berishën si Pinoçeti me barelë në burg dhe lidhjet e bashkëshortes së tij me Ervis Martinajn

Trondit Artan Hoxha: Ja dosja që do të çojë Sali
x
BREAKING NEWS

Edi Rama shtyn kongresin pas zhvillimeve të fundit të SPAK dhe hetimeve ndaj Ballukut, Agaçit dhe Veliajt, pritet rikonfigurimi i plotë i qeverisjes para zgjedhjeve

Edi Rama shtyn kongresin pas zhvillimeve të fundit të SPAK dhe
x
BREAKING NEWS

Kandidatja kryesore në krye të “Foltores” Argita Malltezi frymëzohet nga Bashkimi Sovjetik, pas reagimit të Evi Kokalarit, vajza e Sali Berishës fshin postimin, Foltorja hyn në fazën e “ngrënies së vetes së vet”

Kandidatja kryesore në krye të “Foltores” Argita Malltezi
x
BREAKING NEWS

Dumani rendit pushtetarët që janë marrë nën hetim nga SPAK, nga ish-kryeministri, ministra, deputetë e kryebashkiakë dhe zbulon hetimin e sipërmarrësit shqiptar që tentoi t’i krijojë akses mafies ndërkombëtare në vendin tonë, si po blen krimi apartamen...

Dumani rendit pushtetarët që janë marrë nën hetim nga
x
BREAKING NEWS

Ja çfarë po ndodh me hetimet e “peshave të rënda” të politikës, Altin Dumani jep detajet për Berishën, Ramën e Veliajn, flet për policët në shërbim të krimit dhe kërcënimet ndaj prokurorëve specialë, në ndihmë të SPAK 32 skuadra të përbashkëta hetimore...

Ja çfarë po ndodh me hetimet e “peshave të
x
BREAKING NEWS

Trondit Myslim Murrizi, në përgjimet e “EncroChat” dhe “Sky” kanë rënë ministra dhe deputetë socialistë, Edi Rama gati t’i hedhë në “gojën” e SPAK për të shmangur rrëzimin nga pushteti, ja si ish-kreu i SHISH Visho Ajazi u përfshi në pazare me Saimir T...

Trondit Myslim Murrizi, në përgjimet e “EncroChat” dhe
x
BREAKING NEWS

KLP, kush do të zëvendësojë Alfred Ballën pas “bombës” së KPA, ja emri pretendent që ka mazhorancën e votave në Këshill

KLP, kush do të zëvendësojë Alfred Ballën pas
x
BREAKING NEWS

Plas sherri në çetën e “Foltores”, ambicia e Argita Malltezit për t’u katapultuar në krye të partisë fut “zjarrin” brenda Rithemelimit, krahu i djathtë i Sali Berishës del hapur kundër vajzës së ish-kryeministrit

Plas sherri në çetën e “Foltores”, ambicia e Argita
x

Botërori 2022

Çfarë ndodhi në Argjentinë? Festa e fitores së Botërorit solli edhe pasoja, raportohet numër i lartë plagosjesh

Çfarë ndodhi në Argjentinë? Festa e fitores së

Në festimet e mëdha të organizuara në Buenos Aires për lojtarët argjentinas që fituan Kupën e Botës në Katar, të paktën 18 persona u plagosën, gjashtë prej tyre të cilët janë dërguar në spital.

Lështu shkruan agjencia e lajmeve “Telam” dhe shton se diagnoza fillestare ishte trauma e shumëfishtë në gjymtyrët e poshtme ose të sipërme, kryesisht për shkak të rënies nga pemët, semaforët apo urat.

Aksidenti më spektakolar përfshiu dy tifozë, të ulur me këmbët e tyre në bordurën e një ure që kalon autstradën Riçhieri, tentuan të hidheshin brenda autobusit të hapur në të cilin po dhëtonte Messi dhe skuadra e tij. Në fakt, njëri prej tyre u hodh me sukses, ndërsa tjetri u përplas me pjesën e autobusit duke u plasuër në asfalt ku mori ndihmën e menjëhershme nga të pranishmit e më pas stafit mjekësor.

Kreu i sistemit të ndihmës mjekësore emergjente, Alberto Crescenti, konfirmoi numrin e 18-të të plagosurve, të gjithë meshkuj.

Mediat vlerësojnë se 5 milionë njerëz u mobilizuan në qytete në të gjithë vendin në një ditë të kthyer në festë nga qeveria. Festa, megjithatë, u pezullua në kryeqytet pasdite, për shkak të pamundësisë së autobusit për të ecur mes njerëzve në kushte sigurie të mjaftueshme.

 

Më të lexuarat