BREAKING NEWS

Mbledhja e dy parlamenteve/ Vasili shpjegon pse braktisi seancën e përbashkët: Vëllezërit nga Kosova kanë paguar oligarkët për të ardhur në tokën amë! Ballkani Hapur tradhtia më e madhe

Mbledhja e dy parlamenteve/ Vasili shpjegon pse braktisi seancën e
x
BREAKING NEWS

“Protesta do mbahet para Kryeministrisë”, Berisha i bën thirrjen e fortë Bashkisë dhe e paralajmëron

“Protesta do mbahet para Kryeministrisë”, Berisha i bën
x
BREAKING NEWS

Presidenti Begaj merr vendimin, i jep nënshtetësinë shqiptare këngëtares Dua Lipa

Presidenti Begaj merr vendimin, i jep nënshtetësinë shqiptare
x
BREAKING NEWS

“Bojkotoi” seancën e përbashkët plenare, Berisha zbulon arsyen pse u largua nga parlamenti

“Bojkotoi” seancën e përbashkët plenare, Berisha
x
BREAKING NEWS

Rama merr fjalën në Kuvendin historik Shqipëri-Kosovë, deputetët e PD-së marrin vendimin e papritur! Çfarë ndodhi?

Rama merr fjalën në Kuvendin historik Shqipëri-Kosovë,
x
BREAKING NEWS

“Duhet të jemi më shpesh bashkë!”, mesazhi Albin Kurti ‘thumbon’ Ramën në 110-vjetorin e pavarësisë: Të përfshihemi në çështjet e njëri-tjetrit, por jo për të penguar

“Duhet të jemi më shpesh bashkë!”, mesazhi Albin
x
BREAKING NEWS

Mbledhja e përbashkët të dy kuvendeve, Mediu ngre alarmin dhe bën thirrjen e fortë: Serbia po blen armatime, të ndalojmë menjëherë influencën ruse dhe kineze

Mbledhja e përbashkët të dy kuvendeve, Mediu ngre alarmin dhe
x
BREAKING NEWS

FOTO/ Prej disa kohësh mungesë, mbledhja Shqipëri-Kosovë ‘bën të gjallë’ Bashën

FOTO/ Prej disa kohësh mungesë, mbledhja Shqipëri-Kosovë
x

Botërori 2022

Çfarë ndodhi në Katar? Danimarka gati të marrë vendimin drastik

Çfarë ndodhi në Katar? Danimarka gati të marrë

Danimarka ka menduar një tërheqje të plotë nga FIFA së bashku me vendet e tjera të UEFA-s për shkak të mosmarrëveshjes së shiritit të OneLove.

U pretendua sot se organi drejtues i futbollit dërgoi gjashtë zyrtarë në selinë e ekipit të futbollit anglez në ditën e ndeshjes së tyre në Kupën e Botës në Katar kundër Iranit dhe i kërcënoi ata me sanksione drastike nëse lojtarët do të mbanin shiritat e protestës.

Federatat e Anglisë, Uellsit, Belgjikës, Holandës, Zvicrës, Gjermanisë dhe Danimarkës vendosën të heqin dorë nga gjesti pro-LGBTQ+ mes kërcënimeve për sanksione, i cili përfshinte një karton të verdhë automatik për këdo që mbante një të tillë.

Tani, zyrtarët danezë kanë zbuluar se po mendojnë të largohen nga FIFA për shkak të mosmarrëveshjes dhe janë të gatshëm të diskutojnë lëvizjen dramatike me vendet anëtare të UEFA-s.

Kryetari i FA daneze Jesper Moller tha, sipas Athletic: “Nuk është një vendim që është marrë tani. Ne kemi qenë të qartë për këtë për një kohë të gjatë. Ne e kemi diskutuar atë më parë.