BREAKING NEWS

Rama merr fjalën në Kuvendin historik Shqipëri-Kosovë, deputetët e PD-së marrin vendimin e papritur! Çfarë ndodhi?

Rama merr fjalën në Kuvendin historik Shqipëri-Kosovë,
x
BREAKING NEWS

“Duhet të jemi më shpesh bashkë!”, mesazhi Albin Kurti ‘thumbon’ Ramën në 110-vjetorin e pavarësisë: Të përfshihemi në çështjet e njëri-tjetrit, por jo për të penguar

“Duhet të jemi më shpesh bashkë!”, mesazhi Albin
x
BREAKING NEWS

Mbledhja e përbashkët të dy kuvendeve, Mediu ngre alarmin dhe bën thirrjen e fortë: Serbia po blen armatime, të ndalojmë menjëherë influencën ruse dhe kineze

Mbledhja e përbashkët të dy kuvendeve, Mediu ngre alarmin dhe
x
BREAKING NEWS

FOTO/ Prej disa kohësh mungesë, mbledhja Shqipëri-Kosovë ‘bën të gjallë’ Bashën

FOTO/ Prej disa kohësh mungesë, mbledhja Shqipëri-Kosovë
x
BREAKING NEWS

110-vjetori i Pavarësisë, mblidhen dy parlamentet Shqipëri-Kosovë, nis seanca e përbashkët

110-vjetori i Pavarësisë, mblidhen dy parlamentet
x
BREAKING NEWS

Surpriza e motit për ditën e sotme, ja zonat ku do të ketë reshje bore, çfarë pritet të ndodhë me temperaturat

Surpriza e motit për ditën e sotme, ja zonat ku do të ketë
x
BREAKING NEWS

Aksionerë serbë në Portin e Durrësit? Alabbar zbulon se kush 'fshihet' pas kompanisë 'Eagle Hills'

Aksionerë serbë në Portin e Durrësit? Alabbar zbulon se kush
x
BREAKING NEWS

Pse vendosi të investojë në Shqipëri? Alabbar nuk 'hesht' më dhe e tregon hapur: Në Francë, Gjermani apo në Angli...

Pse vendosi të investojë në Shqipëri? Alabbar nuk
x

Botërori 2022

Franca "poker" ndaj Australisë, "Gjelat" hedhin kandidaturën për trofeun e Kupës së Botës

Franca "poker" ndaj Australisë, "Gjelat" hedhin

Franca fitoi 4-1 me Australinë në ndeshjen e parë të grupit D në Kupën e Botës. "Gjelat" përmbysën Australinë në "Al Janoub Stadium" të qytetit Al Wakrah, duke hedhur kandidaturën për trofeun e këtij eventi.

Kampionët në fuqi të Kupës së Botës u surprizuan në minutën e nëntë, teksa Goodwin kaloi "Kangurët" në avantazh pas vetëm nëntë minutash. Një aksion i bukur nga e djathta e sulmit bëri që gjuajtja të përfundonte në portën e Lorris. Në minutën e 27, Rabiot barazoi me kokë, duke i hapur rrugë suksesit të Francës. Në të 32 minutë ishte Giroud që përmbysi ndeshjen, duke u bërë lojtari me moshë më të vjetër që shënon në një Botëror te Franca.

Në pjesën e dytë, Mbappe gjeti golin në minutën e 68, teksa Giroud në të 71 minutë shënoi dopietën personale, duke e çuar rezultatin në 4-1. Sulmuesi i Milan barazon me 51 gola legjendën Thierry Henry te Franca.

Pas ndeshjeve të para në grupin D, Franca merr kreun me tre pikë, Danimarka dhe Tunizia me nga një pikë ndajnë vendet 2 dhe 3, teksa Australia me zero pikë qëndron në fund.