BREAKING NEWS

"Grupi Alibeaj po sponsorizohet nga pushteti", gazetari plas deklaratën dhe zbardh prapaskenat

"Grupi Alibeaj po sponsorizohet nga pushteti", gazetari plas
x
BREAKING NEWS

"Ka rënë imuniteti i..."/ Gazetarët nxjerrin detajet e forta për kokainën në Fier: Drejtuesit s’jetojnë dot më të qetë

"Ka rënë imuniteti i..."/ Gazetarët nxjerrin detajet e
x
BREAKING NEWS

Kokaina masive në Fier, gazetarja nxjerr detajet e bujshme: Ja sa kohë kishte në Shqipëri, ishte destinuar për...

Kokaina masive në Fier, gazetarja nxjerr detajet e bujshme: Ja sa kohë
x
BREAKING NEWS

Droga në Frakull të Fieri, gazetari ngre dyshimet dhe paralajmëron: Grupet po sofistikohen, SPAK punon me standard të dyfishtë

Droga në Frakull të Fieri, gazetari ngre dyshimet dhe
x
BREAKING NEWS

Kërkon Bashkinë e Tiranës, befason kandidati i PD-së: Nuk do votoj asnjë në primare, opozita po shkon drejt turpërimit

Kërkon Bashkinë e Tiranës, befason kandidati i PD-së: Nuk do
x
BREAKING NEWS

Pamjet mbreslënëse, Burj Khalifa “vishet” Kuq e Zi për të uruar Pavarësinë e Shqipërisë (VIDEO)

Pamjet mbreslënëse, Burj Khalifa “vishet” Kuq e Zi
x
BREAKING NEWS

E konfirmon vetë zyrtari, kërcënohet me jetë ministri shqiptar, zbardhen detajet (EMRI)

E konfirmon vetë zyrtari, kërcënohet me jetë ministri
x
BREAKING NEWS

Avokat Ngjela lëshon thirrjen e fortë: Nëse e shikoni një të tillë, kurrë mos iu afroni, përcilleni me përbuzje dhe përçmim

Avokat Ngjela lëshon thirrjen e fortë: Nëse e shikoni një
x

Botërori 2022

Humbja e thellë me Japoninë, flet Neuer: Kundër Spanjës duhet të luhet krejtësisht ndryshe

Humbja e thellë me Japoninë, flet Neuer: Kundër Spanjës

Portieri dhe kapiteni i kombëtares spanjolle Manuel Neuer ka folur për humbjen e Japonisë në javën e parë të Botërorit të Katarit 2022.

“Kemi humbur shumë raste për shënim. Nuk luajtëm mirë në mbrojtje në minutat e fundit. Japonia na ushtroi presion në një lojë një me një dhe kjo ishte shqetësuese. Ne kishim nevojë të merrnim pozicione më të mira në fushë, gjë që bëmë në pjesën e parë”, citojnë fjalët e Neuer-it.

Sipas tij, skuadra gjermane ka kontrolluar rrjedhën e lojës, por ka paguar çmimin e relaksimit. Manuel vuri në dukje se skuadra tani është nën presion të madh dhe ndeshja kundër Spanjës duhet të luhet krejtësisht ndryshe.

Kujtojmë se humbja me rezultat 1:2 ishte fillimi i dytë radhazi i pasuksesshëm në Botëror për Gjermaninë. Takimi i radhës me spanjollët do të zhvillohet të dielën e 27 nëntorit.