BREAKING NEWS

“Rama s’del në publik prej 4 ditësh”/ Gazetari ngre dyshime të forta: Ishte i ftuar edhe në një eveniment sportiv, por...

“Rama s’del në publik prej 4 ditësh”/ Gazetari ngre
x
BREAKING NEWS

“Do bëj revolucion…”/ Avokati zbulon shifrën marramendëse: Ja sa miliona euro duhet të kthejë familja Berisha

“Do bëj revolucion…”/ Avokati zbulon shifrën
x
BREAKING NEWS

“Jo vetëm Rama”/ Gazetari plas deklaratën e bujshme: McGonigal ka takuar edhe politikanë të tjerë, mes tyre edhe...

“Jo vetëm Rama”/ Gazetari plas deklaratën e bujshme:
x
BREAKING NEWS

Luftë në kufi më Shqipërinë? Ish-kryeministri bullgar bën paralajmërimin e fortë dhe zbardh planin e presidentit rus: Putin po përgatit një konflikt të frikshëm në...

Luftë në kufi më Shqipërinë? Ish-kryeministri bullgar
x
BREAKING NEWS

"Është një kërcënim global"/ Ngrihet alarmi: Një ngjarje katastrofike do të godasë botën në 2 vjet

"Është një kërcënim global"/ Ngrihet alarmi:
x
BREAKING NEWS

“Ka surpriza”/ Gazetari plas deklaratën ‘bombë’: Rama nuk pritet më zyrtarisht në Shtëpinë e Bardhë

“Ka surpriza”/ Gazetari plas deklaratën
x
BREAKING NEWS

U prangosën për trafik droge mes Shqipërisë dhe Italisë, GJKKO konfirmon masat e sigurisë për 15 të arrestuarit. Zbardhet vendimi

U prangosën për trafik droge mes Shqipërisë dhe
x
BREAKING NEWS

Kërcënohet me jetë Artan Hoxha pasi nxori audio-përgjimin nga masakra e “21 janarit”, gazetari zbulon prova të reja, rëndohen pozitat e Sali Berishës

Kërcënohet me jetë Artan Hoxha pasi nxori audio-përgjimin
x

Botërori 2022

I pari në historinë e Zvicrës, ja rekordi i ri që vendosi Shaqiri me golin ndaj Serbisë!

I pari në historinë e Zvicrës, ja rekordi i ri që vendosi

Mbrëmjen e djeshme Zvicra ka fituar kundër Serbisë me një rezultat 3-2. Ishte Xherdan Shaqiri ai që në minutën e 20-të të ndeshjes ka shënuar golin e parë për Zvicrën

Përveç se shënoi një gol të rëndësishëm përballë një kundërshtari si Serbia, Shaqiri vendosi një rekord të ri personal, duke u kthyer në lojtarin e parë dhe të vetëm Zvicerian, që ka shënuar rradhazi në 6 kompeticione të rëndësishmë futbollistike, 3 Kampionate Evropianë dhe 3 Kupa Bote.

Në “Brazil 2014”, Shaqiri shënoi 3 gola ndaj Hondurasit, në “Rusi 2018” shënonte 1 gol ndaj Serbisë dhe këtë edicion shënoi sërish ndaj Serbisë.

Misioni i radhës, për Shaqirin do të jetë gjetja e “rrugës” së rrjetës, për herë të parë në një fazë me eleminim direkt.

 

Më të lexuarat