BREAKING NEWS

Ish kryeprokurorja ngre alarmin: Kemi më shumë shtëpi bari se shkolla

Ish kryeprokurorja ngre alarmin: Kemi më shumë shtëpi bari se
x
BREAKING NEWS

"Plastifikohet, lyhet me graso dhe vendosen letra karboni...", Karamuço zbulon metodat e reja që po përdorin trafikantët

"Plastifikohet, lyhet me graso dhe vendosen letra karboni...",
x
BREAKING NEWS

Çfarë i kërkoi në tavolinë ambasadorja Yuri Kim-Damian Gjiknurit? Kreshnik Spahiu zbulon prapaskenat

Çfarë i kërkoi në tavolinë ambasadorja Yuri
x
BREAKING NEWS

A po i çon Rama "miqtë" në burg? Kreshnik Spahiu plas deklaratën e fortë dhe zbardh prapaskenat: Konfrontimi me amerikanët në hotel

A po i çon Rama "miqtë" në burg? Kreshnik Spahiu plas
x
BREAKING NEWS

Urdhër arresti për Putinin, reagon Gjykata Ndërkombëtare Penale

Urdhër arresti për Putinin, reagon Gjykata Ndërkombëtare
x
BREAKING NEWS

Nën përgjim prej 3 vitesh nga policia dhe SPAK, Klodiana Lala zbardh detaje nga dosja, si u zbulua lidhja e kryebashkiakut të Bulqizës me biznesmenin që i dha tenderin

Nën përgjim prej 3 vitesh nga policia dhe SPAK, Klodiana Lala zbardh
x
BREAKING NEWS

Gazetari tregon pse ju vendosën prangat kryebashkiakut të PS-së: Ju rrëfej takimet në tunel

Gazetari tregon pse ju vendosën prangat kryebashkiakut të
x
BREAKING NEWS

Takimi Kosovë-Serbi në Ohër/ Kurti tregon prapaskenat dhe rrëfen kërcënimin e Vuçiç

Takimi Kosovë-Serbi në Ohër/ Kurti tregon prapaskenat dhe
x

Botërori 2022

Jo vetëm një ndeshje futbolli, publikohen formacionet zyrtare të sfidës Iran-SHBA

Jo vetëm një ndeshje futbolli, publikohen formacionet zyrtare të

Irani dhe SHBA luajnë sot në 20:00 për grupin B të Kupës së Botës. Në Al Thumama Stadium të Dohës, dy skuadrat kërkojnë tri pikët për të kaluar në 1/8 pas ndeshjeve të fundit në grupe. Kjo nuk është vetëm një ndeshje futbolli, duke njohur raportet e ndezura politike mes dy vendeve.

Vetëm pak orë më parë Irani akuzoi Federatën e Futbollit në SHBA se kishte ndryshuar stemën e kombëtares së tyre, teksa shpresohet që raportet e tensionuara mes dy shteteve mos shpalosen në fushën e lojës.

Trajnerët Carlos Queiroz dhe Gregg Berhalter kanë zbardhur rreshtimet në fushë, me Iranin që luan me skemën 4-1-2-3, ndërsa SHBA i përgjigjet po me të njëjtën skemë.

Formacionet zyrtare:

Më të lexuarat