BREAKING NEWS

Futet nga porta dhe qëllon kushëririn me armë, publikohen pamjet nga plagosja në Durrës (Video)

Futet nga porta dhe qëllon kushëririn me armë, publikohen pamjet
x
BREAKING NEWS

Ja “furtuna” e Britanisë së Madhe për politikën shqiptare, në “listën e zezë” bashkë me Berishën “non-grata” edhe të tjerë politikanë majtas e djathtas, Londra paralajmëron fund të hidhur për PD me Saliun në krye në zgjedhjet 2025...

Ja “furtuna” e Britanisë së Madhe për politikën
x
BREAKING NEWS

Amerikanët zhdukin nga qarkullimi njeriun që votoi në KLP kundër Altin Dumanit si drejtues i SPAK,  Alfred Balla përjashtohet nga sistemi për 15 vjet, ja prapaskenat

Amerikanët zhdukin nga qarkullimi njeriun që votoi në KLP
x
BREAKING NEWS

Ja lidhjet e Sali Berishës me Ervis Martinajn, Idajet Beqiri nxjerr për herë të parë detajin e bujshëm dhe tregon si do të hapet “Kutia e Pandorës” nga SPAK e shërbimet e huaja për krime, vrasje, afera dhe pazare të pista në Shqipëri

Ja lidhjet e Sali Berishës me Ervis Martinajn, Idajet Beqiri nxjerr
x
BREAKING NEWS

Kush është emri “VIP” që pritet të arrestohet në PS? Edi Rama i hap rrugën SPAK për emrat e zhytur në afera, ministrat, deputetët dhe kryebashkiakët paralajmërohen se s’do kenë mbështetje politike

Kush është emri “VIP” që pritet të arrestohet
x
BREAKING NEWS

Sali Berisha armiku më i madh i të burgosurve politikë, ja si doli kundër lirimit të tyre në vitet ’90 dhe si mbrojti me zell vijën sektare të Partisë së Punës

Sali Berisha armiku më i madh i të burgosurve politikë, ja si
x
BREAKING NEWS

Ja provat që kanë britanikët në dosjen e Sali Berishës, si korrupsioni me Fazlliçin dhe lidhjet me bosin hasian të krimit në Londër alarmuan anglezët, zbardhet dokumenti

Ja provat që kanë britanikët në dosjen e Sali Berishës,
x
BREAKING NEWS

Eksperti Fatos Çoçoli jep lajmet e fundit për pensionistët, nga mënyra e vetme për të përfituar pension për të moshuarit që nuk figurojnë në regjistra gjatë kohës së kooperativave bujqësore, te skema e re për rritjen e më shumë të ardhurave për reziden...

Eksperti Fatos Çoçoli jep lajmet e fundit për
x

Botërori 2022

Juventus në rrezik, bardhezinjtë kundër auditit të pavarur: Gjetjet në pasqyrat financiare s'janë të sakta

Juventus në rrezik, bardhezinjtë kundër auditit të pavarur:

Juventus është nën furtunën e raporteve financiare dhe bilanceve jo të sakta të deklaruara në organet tatimore për sezonet 2019-2021. Klubi i Serie A ka reaguar me një komunikim zyrtar në lidhje me shkeljet e gjetura nga kompania e pavarur audituese (Deloitte) paraqitur dje për kontrollin e 30 qershorit 2022. Juventus kundërshton konkluzionet e firmës audituese, duke siguruar bashkëpunimin me autoritetet mbikëqyrëse tatimore. Në 21 dhjetor Juventus ka një seancë dëgjimore në Gjykatë, duke dalë kundër pretendimeve të Prokurorit Publik për vendimin sekuestrimin të mbi 400 mijë eurove. Nëse faktet e auditit privat vërtetohen nga Gjykata, Juventus rrezikon përjashtimin nga Serie A dhe Kupat e Europës, bën me dije "La Republicca".

"Gjetjet e auditorëve të pavarur bazohen në interpretime dhe aplikime të rregullave të kontabilitetit dhe gjykimeve dhe vlerësimeve që Juventus nuk i ndan, duke marrë gjithashtu parasysh studimet shtesë ligjore dhe kontabël të kryera nga kompania në bazë të opinioneve të lëshuara nga ekspertë të pavarur", thuhet fillimisht në njoftimin e Zonjës. Juventus vijon më tej duke treguar se do bashkëpunojë me autoritetet në lidhje me pretendimet e tyre për pasqyrat e parregullta financiare.

"Juventusi do të vazhdojë të bashkëpunojë me autoritetet mbikëqyrëse dhe tatimore, pa paragjykuar mbrojtjen e të drejtave të saj në lidhje me mosmarrëveshjet e ngritura kundër pasqyrave financiare të kompanisë dhe deklaratave për shtyp nga Consob dhe Zyra e Prokurorit Publik”, thuhet në njoftimin e klubit të Serie A.

Bardhezinjtë mendohet se kanë fshehur TVSH dhe kanë bërë manovra me plusvalencat e shitjeve të lojtarëve dhe kontratave të majme, një ndër to edhe një shumë prej 19 milionë eurosh për Ronaldon, që nuk shihet në pasqyrat financiare të klubit. Juventus njofton se në 21 dhjetor do ketë një seancë dëgjimore në Gjykatë me dyer të mbyllura, teksa Prokurori Publik kërkon që Juventusit t'i sekuestrohen 437,403 euro si fillim, në lidhje me shkeljet e supozuara, me Zonjën që kërkon të mbrohet.

"Seanca dëgjimore me dyer të mbyllura është caktuar për datën 21 dhjetor 2022 për diskutimin e ankimit kundër urdhrit në Gjykatën e Torinos, lidhur me kërkesën e Prokurorit Publik për sekuestrimin e shumës prej 437,403 euro nga Juventus", thuhet në njoftim.

Nëse Juventus del se është në shkelje të rregullave të fair-play financiar, klubi rrezikon mos luajë në Serie A dhe të përjashtohet nga Kupat e Europës.

 

Më të lexuarat