BREAKING NEWS

“Rama është frikacak e burracak...”, deputeti i PD-së: Kryeministri është i papërgjegjshëm për të mbajtur postin

“Rama është frikacak e burracak...”, deputeti i
x
BREAKING NEWS

“Kuvendin e kontrollon Rama”, ish-presidenti: Nuk i vendoset faji vetëm opozitës që janë të përçarë, por edhe...

“Kuvendin e kontrollon Rama”, ish-presidenti: Nuk i vendoset faji
x
BREAKING NEWS

Çfarë po ndodh në Shqipëri? Ministria e Shëndetësisë del me njoftimin e rëndësishëm për qytetarët

Çfarë po ndodh në Shqipëri? Ministria e
x
BREAKING NEWS

Çështja “McGonigal"/ Bamir Topi del me akuzat ndaj kryeministrit: Rama i sheh institucionet si copa letre

Çështja “McGonigal"/ Bamir Topi del me akuzat ndaj
x
BREAKING NEWS

"U kërkoi 10 milionë euro për t’i hequr nga lista e zezë", Milaim Zeka del me deklaratën befasuese: Faik Ymeri shantazhoi biznesmenët në emër të McGonigal

"U kërkoi 10 milionë euro për t’i hequr nga lista e
x
BREAKING NEWS

Bordi i Transparencës ndryshon çmimin e karburanteve, ja me sa lek do të shiten nafta dhe benzina

Bordi i Transparencës ndryshon çmimin e karburanteve, ja me sa lek
x
BREAKING NEWS

"Banda kriminale e drejtuar nga kryeministri...", Erisa Xhixho del me deklaratën e fortë: U janë vjedhur miliona euro shqiptarëve

"Banda kriminale e drejtuar nga kryeministri...", Erisa Xhixho del me
x
BREAKING NEWS

Autobusi me nxënës përplaset me një makinë, policia zbardh shkakun dhe detajet e fundit nga ngjarja (Video)

Autobusi me nxënës përplaset me një makinë, policia
x

Botërori 2022

KATAR 2022/ Ja cili është futbollisti që vendos rekordin e ri në Kupën e Botës

KATAR 2022/ Ja cili është futbollisti që vendos rekordin e ri

Ndeshja e djeshme, mes Portugalisë dhe Zvicrës, e cila përfundoi me rezultatin 6 me 1 dhuroi spektakël. Në fitoren e luzitanëve, emrin në listën e golashënuesve e vendosi dhe mbrojtësi 39-vjeçar, Pepe. Me golin e shënuar, qendërmbrojtësi veteran vendosi një rekord të ri, duke e regjistruar veten si lojtarin më të vjetër, që shënon në një Kupë Bote, në moshën 39 vjeç, 9 muaj e 10 ditë.

Në këtë mënyrë, Pepe zuri vendin e ish-sulmuesit ikonik të Kamerunit, Roger Milla, i cili shënoi në Kupën e Botës, në moshën 38 vjeç, 1 muaj e 3 ditë.

 

Më të lexuarat