BREAKING NEWS

SPAK trondit elitën e krimit të organizuar, të arrestuar dhe në kërkim më të fortët e vendit, goditen politikanë, ish-drejtorë edhe punonjës të Policisë së Shtetit, futen në lojë dhe ndërkombëtarët, zbardhen vrasje të bujshme, gjenden para e flori në b...

SPAK trondit elitën e krimit të organizuar, të arrestuar dhe
x
BREAKING NEWS

Ja si Altin Dumani shmangu nga frika e dekonspirimit drejtuesit më të lartë të Policisë së Shtetit në aksionin “blic” të SPAK kundër personazheve të njohur të botës së krimit

Ja si Altin Dumani shmangu nga frika e dekonspirimit drejtuesit më të
x
BREAKING NEWS

Priten të tjera arrestime “VIP”, ja goditja e madhe që do të bëhet nga SPAK, Ervin Karamuço tregon të pathënat e operacionit më të madh që është bërë ndonjëherë në Shqipëri

Priten të tjera arrestime “VIP”, ja goditja e madhe që do
x
BREAKING NEWS

Idajet Beqiri: Ja kush ia ka çuar valixhet me para Ilir Metës në Zelandë të Re, Angli, Itali, Zvicër dhe Qipro dhe detajet e forta nga skema e pastrimit të parave të presidentit të Partisë së Lirisë me ish-ministrin e Transporteve dhe shoferin e Janull...

Idajet Beqiri: Ja kush ia ka çuar valixhet me para Ilir Metës
x
BREAKING NEWS

Ervin Muça u financua nga persona të pushtetshëm për të grabitur të dhënat e sistemit “TIMS”, gazetarja Klodiana Lala nxjerr detaje të bujshme nga skandali që tronditi Policinë e Shtetit dhe zbulon personin që refuzoi t’i jepte ish-drejtorit të IT kode...

Ervin Muça u financua nga persona të pushtetshëm për
x
BREAKING NEWS

Edi Rama flet hapur, nga detajet e telefonatës me Erion Veliajn pas dëshmisë për inceneratorët, te lëshimi i të gjithë bashkëpunëtorëve në “gojën” e SPAK dhe zhvillimet që do të ndodhin për dosjen “Xibraka”, ja çfarë e pret Gazment Bardhin dhe Olsi Ram...

Edi Rama flet hapur, nga detajet e telefonatës me Erion Veliajn pas
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara: Ja pse Sali Berisha duhet të shkojë menjëherë në arrest me burg dhe prova e fortë që kishte Kosta Trebicka për ish-kryeministrin që e fundos në aferën e ‘Gërdecit’

Romeo Kara: Ja pse Sali Berisha duhet të shkojë menjëherë
x
BREAKING NEWS

PS shton presionet ndaj organeve të drejtësisë për zbardhjen e plotë të vrasjes së Pjerin Xhuvanit, kërkon nga SPAK nisjen e hetimeve për ekzekutimin që tronditi Elbasanin, si u rekrutuan kriminelë, rikthehet në skene implikimi i Gazmend Bardhit si dre...

PS shton presionet ndaj organeve të drejtësisë për zbardhjen
x

Botërori 2022

Lojtarët u shpërblyen me makina luksoze “Rolls Royce”? Trajneri i Arabisë Saudite zbulon si qëndron e vërteta

Lojtarët u shpërblyen me makina luksoze “Rolls Royce”?

Trajneri i Arabisë Saudite, Herve Renard i ka mohuar informacionet se familja mbretërore u ka dhuruar lojtarëve të kombëtares nga një makinë “Rolls Royce” pas fitores së tyre përballë Argjentinës.

Sipas Daily Mail, Renard është shprehur: Nuk ka asgjë të vërtetë. Ne kemi një federatë dhe ministri serioze dhe momentalisht nuk është momenti për të marrë dhurata të tilla. Nuk e di nëse e mbani mend në konferencën për mediat përpara ndeshjes me Argjentinën. Unë thashë se kjo ndeshje është ndër tre më të rëndësishmet për ne. Gjëja më e mirë që mund të arrijmë deri në fund të grupeve, është të marrim vendin e parë ose të dytë.

Edhe sulmuesi i Sauditëve, Saleh Al-Shehri i ka hedhur poshtë pretendimet për dhuratën. “Nuk është e vërtetë. Ne jemi këtu në shërbim të kombit, ndaj do të bëjmë më të mirën tonë. Ky është shpërblimi ynë”.

Lajmet se 26 lojtarët e kombëtares së Arabisë Saudite u shpërblyen me nga një makinë luksoze u publikuan fillimisht në rrjete sociale, e më pas të gjitha mediat botërore nisën publikimin e informacioneve.

Një skenar i njëjtë ka ndodhur edhe në vitin 1994 ku u publikuan informacione se një prej lojtarëve arabë, Saeed Al-Owairan u shpërblye me një “Rolls Royce” pasi shënoi një gol, por nuk u konfirmua kurrë.

Më të lexuarat