BREAKING NEWS

Media e njohur italiane: Ja vendet në Shqipëri ku "fshihen" minerale të çmuara dhe plani i madh që po përgatit Meloni për Tiranën

Media e njohur italiane: Ja vendet në Shqipëri ku "fshihen"
x
BREAKING NEWS

Situata brenda PD-së, Gaz Bardhi del me njoftimin urgjent

Situata brenda PD-së, Gaz Bardhi del me njoftimin urgjent
x
BREAKING NEWS

Gara e fortë mes Erdogan dhe Kilicdaroglu, ja kush është presidenti i ri i Turqisë

Gara e fortë mes Erdogan dhe Kilicdaroglu, ja kush është
x
BREAKING NEWS

Sulmi me grusht ndaj Sali Berishës, mjekësia ligjore del me deklaratën e fundit për Gert Shehun

Sulmi me grusht ndaj Sali Berishës, mjekësia ligjore del me
x
BREAKING NEWS

A do kandidojë Rudina Hajdari për kreun e PD? Ish-deputetja habit me përgjigjen

A do kandidojë Rudina Hajdari për kreun e PD? Ish-deputetja habit me
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu bën paralajmërimin e frikshëm: Nëse SHBA dhe BE tërhiqen, sovraniteti i Kosovës...

Kreshnik Spahiu bën paralajmërimin e frikshëm: Nëse SHBA dhe
x
BREAKING NEWS

Tensionet në Veri të Kosovës/ Deputeti demokrat ngre alarmin dhe plas deklaratën ‘bombë’: Agjentët rus në Nish po pajisen me pasaporta diplomatike serbe

Tensionet në Veri të Kosovës/ Deputeti demokrat ngre alarmin dhe
x
BREAKING NEWS

“Kemi një ndarje mes pozitës dhe opozitës shqiptare”/ Kreshnik Spahiu zbardh prapaskenat e forta: Ja pse Rama ka zgjedhur partnere Turqinë, ndërsa Berisha ka Greqinë?

“Kemi një ndarje mes pozitës dhe opozitës shqiptare”/
x

Botërori 2022

Me një fitore të pastër ndaj Katarit, "Tulipanët" kualifikohen si të parët në grup

Me një fitore të pastër ndaj Katarit, "Tulipanët"

Hollanda e Luis Van Gaal ka siguruar kalimin në fazën tjetër të Botërorit të Katarit si vendi i parë në grup me 7 pikë (do luajë ndaj vendit të dytë të grupit B), pas triumfit të sotëm ndaj Katarit. Ndeshja përfundoi 2-0 , sfidë kjo e luajtur në Al Bayt Stadium (Al Khor).

Një gjuajtje e bukur e Gakpo zhbllokoi shifrat në minutën e 25-të falë talentit të PSV, Gakpo.

Vendi organizator nuk do mund të ndalonte dot pësimin e golit të dytë. Do ishte De Jong ai që do siguronte 3 pikët, që në minutën e 49-të.

Kështu, në fazën e grupeve, tulipanët kanë fituar dy ndeshje dhe kanë barazuar një. Në krahun tjetër, Katar e mbyll si mos më keq, asnjë pikë dhe paraqitje tejet e dobët.

Më të lexuarat