BREAKING NEWS

Nga xhelozia e tek droga, zbardhet dëshmia e shqiptarit që vrau të dashurën 19-vjeçare në Greqi

Nga xhelozia e tek droga, zbardhet dëshmia e shqiptarit që vrau
x
BREAKING NEWS

Krim i paralajmëruar? Vrau të dashurën 19-vjeçare, çfarë shkruante mes vuajtjeve shqiptari në rrjete sociale

Krim i paralajmëruar? Vrau të dashurën 19-vjeçare,
x
BREAKING NEWS

Primaret për garën e 14 majit! Berisha ‘heq dorë’ nga 4 bashki, detajet e fundit nga procesi i 'Rithemelimit'

Primaret për garën e 14 majit! Berisha ‘heq dorë’ nga
x
BREAKING NEWS

COVID në Shqipëri, Ministria e Shëndetësisë zbulon bilancin ditor

COVID në Shqipëri, Ministria e Shëndetësisë zbulon
x
BREAKING NEWS

BE vjen të martën në Tiranë, zbardhen marrëveshjet që priten të firmosen

BE vjen të martën në Tiranë, zbardhen marrëveshjet
x
BREAKING NEWS

Bordi nuk gjen "qetësi" tre ditë para protestës ‘luan’ me çmimet e karburanteve, ndryshon sërish çmimin e naftës pa kaluar ende 24 orë nga ndryshimi i ditës së kaluar

Bordi nuk gjen "qetësi" tre ditë para protestës
x
BREAKING NEWS

Do agravoi situata në protestën e opozitës? Ambasada e SHBA-së del me thirrjen urgjente ndaj amerikanëve që jetojnë në Shqipëri

Do agravoi situata në protestën e opozitës? Ambasada e
x
BREAKING NEWS

HARTA- LIVE/ Po vjen stuhia e fortë! Shtrëngata shiu të shoqëruara me rrufe dhe erë të fuqishme/ Çfarë do të ndodhë përballë Vlorës dhe Himarës

HARTA- LIVE/ Po vjen stuhia e fortë! Shtrëngata shiu të
x

Botërori 2022

"Nëse e mposhtim Serbinë..." Xhaka i përgjigjet gazetarit serb, por ndërhyn drejtuesi i Federatës: S'duhet ta bësh këtë pyetje

"Nëse e mposhtim Serbinë..." Xhaka i përgjigjet

Pas fitores së Zvicrës ndaj Kamerunit me shifrat 1-0, përballje e vlefshme për Grupin G, Granit Xhaka foli pas ndeshjes para një numri të madh gazetarësh. Kapiteni i Zvicrës përmendi Serbinë, kundërshtarin e ardhshëm në grup, sipas mesfushorit, ndeshja ndaj Serbisë mund të mos jetë vendimtare, siç ishte rasti në Rusi katër vjet më parë.

"Gjithçka varet nga ne. Nëse mposhtim Serbinë, gjithçka zgjidhet. Gjithçka është e mundur, edhe nëse fitojmë ndaj Brazilit", tha Xhaka duke buzëqeshur. Xhaka pranoi se Serbia ka një skuadër shumë cilësore, me lojtarë të kualitetit të lartë. "Serbia është një skuadër e mirë, ka lojtarë të mëdhenj. Ndoshta ajo ndeshje do të jetë vendimtare, ndoshta jo, do të shohim se çfarë do të ndodhë kundër Brazilit, pastaj do t'i drejtohemi Serbisë.

Tani është ndryshe nga Rusia. Në atë kohë, Serbia kishte një skuadër të re dhe tani ka lojtarë me përvojë, dhe kur shikon sulmuesit dhe mesfushorët, është një ekip i madh. Por ne kemi edhe cilësi, mund ta mposhtim Serbinë apo këdo skuadër."

Gazetari serb e pyeti nëse ka të njëjtin motivim si në Botërorin e kaluar, por Xhaka nuk u përgjigj, drejtuesi i Federatës zviceriane ndërhyri menjëherë. "Më falni, nuk ka pyetje për Serbinë. Tani është radha e Kamerunit dhe më pas Brazilit, ju mund të pyesni vetëm për këtë".

SHIKONI VIDEON