BREAKING NEWS

“Braktisi” Berishën, Agron Duka zbulon pse do të garojë i vetëm në zgjedhje

“Braktisi” Berishën, Agron Duka zbulon pse do të
x
BREAKING NEWS

Rritja e pëlqyeshmërisë për Alibeaj, pedagogia: Ty nuk mundet të të duket Edi Rama një njeri...

Rritja e pëlqyeshmërisë për Alibeaj, pedagogia: Ty nuk
x
BREAKING NEWS

U raportua për atentat, policia zbulon si qëndron e vërteta: Çfarë ndodhi në aksin Tiranë-Lezhë

U raportua për atentat, policia zbulon si qëndron e vërteta:
x
BREAKING NEWS

KQZ kërkon gjobitjen e tre kryebashkiakëve dhe disa zyrtarëve të tjerë (EMRAT)

KQZ kërkon gjobitjen e tre kryebashkiakëve dhe disa zyrtarëve
x
BREAKING NEWS

Aksident me vdekje/ Bie nga skela 53-vjeçari, dalin detajet e para

Aksident  me vdekje/ Bie nga skela 53-vjeçari, dalin detajet e para
x
BREAKING NEWS

Deputetja e PS ka 'dy fjalë' për patronazhistët

Deputetja e PS ka 'dy fjalë' për patronazhistët
x
BREAKING NEWS

Tronditet Lezha/ Të shtëna me armë zjarri, zbardhen dyshimet e para

Tronditet Lezha/ Të shtëna me armë zjarri, zbardhen dyshimet e
x
BREAKING NEWS

Berisha prezanton kandidatin për zgjedhjet e 14 majit dhe thumbon qeverinë: Kjo qeveri në 8 vite mori borxh 5 miliardë euro

Berisha prezanton kandidatin për zgjedhjet e 14 majit dhe thumbon
x

Botërori 2022

Pamjet epike, shikoni si tallen në televizionin e Katarit pas eliminimit të Gjermanisë (VIDEO)

Pamjet epike, shikoni si tallen në televizionin e Katarit pas eliminimit

Botërori i Katarit është shoqëruar me polemika të shumta rreth organizatorëve për arsye nga më të ndryshmet. Një prej tyre është ajo e shiritit të famshëm të kapitenit “One Love” me ngjyrat e ylberit në shenjë solidariteti me komunitetin LGBT që është i përndjekur në vendin e Lindjes së Mesme që organizon Botërorin.

Pasi FIFA ua ndaloi gjermanëve të zbritnin në fushë me një mesazh të tillë, atëherë lojtarët e Gjermanisë vendosën që të mbanin dorën mbi gojë në sfidën e tyre hapëse ndaj Arabisë Saudite në momentin e fotos së grupit. Një protestë që u bë shkak për polemika të shumta dhe më pas talljeje për gjermanët që dështuan në misionin e tyre parësor, atë të kualifikimit të mëtejshëm në Botëror.

Ndaj pas eliminimit të tyre nuk kanë pushuar talljet, me televizionin e Katarit që nuk ka ngurruar që ta bëjë një gjë të tillë në studion e emisionit sportiv për ndeshjet pas përfundimit të tyre. Prezantuesit dhe të gjithë opinionistët mbanin një dorë mbi gojë ndërsa me tjetrën përshëndetnin. “Dhe kështu i japim lamtumirën Gjermanisë nga Katari”, tha një moderator në fund të kësaj skene.

Më të lexuarat