BREAKING NEWS

"Grupi Alibeaj po sponsorizohet nga pushteti", gazetari plas deklaratën dhe zbardh prapaskenat

"Grupi Alibeaj po sponsorizohet nga pushteti", gazetari plas
x
BREAKING NEWS

"Ka rënë imuniteti i..."/ Gazetarët nxjerrin detajet e forta për kokainën në Fier: Drejtuesit s’jetojnë dot më të qetë

"Ka rënë imuniteti i..."/ Gazetarët nxjerrin detajet e
x
BREAKING NEWS

Kokaina masive në Fier, gazetarja nxjerr detajet e bujshme: Ja sa kohë kishte në Shqipëri, ishte destinuar për...

Kokaina masive në Fier, gazetarja nxjerr detajet e bujshme: Ja sa kohë
x
BREAKING NEWS

Droga në Frakull të Fieri, gazetari ngre dyshimet dhe paralajmëron: Grupet po sofistikohen, SPAK punon me standard të dyfishtë

Droga në Frakull të Fieri, gazetari ngre dyshimet dhe
x
BREAKING NEWS

Kërkon Bashkinë e Tiranës, befason kandidati i PD-së: Nuk do votoj asnjë në primare, opozita po shkon drejt turpërimit

Kërkon Bashkinë e Tiranës, befason kandidati i PD-së: Nuk do
x
BREAKING NEWS

Pamjet mbreslënëse, Burj Khalifa “vishet” Kuq e Zi për të uruar Pavarësinë e Shqipërisë (VIDEO)

Pamjet mbreslënëse, Burj Khalifa “vishet” Kuq e Zi
x
BREAKING NEWS

E konfirmon vetë zyrtari, kërcënohet me jetë ministri shqiptar, zbardhen detajet (EMRI)

E konfirmon vetë zyrtari, kërcënohet me jetë ministri
x
BREAKING NEWS

Avokat Ngjela lëshon thirrjen e fortë: Nëse e shikoni një të tillë, kurrë mos iu afroni, përcilleni me përbuzje dhe përçmim

Avokat Ngjela lëshon thirrjen e fortë: Nëse e shikoni një
x

Botërori 2022

Përplasja rezulton fatale! Theu nofullën gjatë ndeshjes, futbollisti humb pjesën tjetër të Botërorit

Përplasja rezulton fatale! Theu nofullën gjatë ndeshjes,

Fitorja e Arabisë Saudite ndaj Argjentinës (2-1) të marten, u shfaq si surpriza e parë e madhe e këtij Botërori në Katar. Megjithatë, një lajm i keq ka ardhur për të prishur gëzimin saudit: dëmtimi i mbrojtësit Yasser al-Shahrani (30 vjeç). 

Në pjesën e parë, ai u godit nga portieri i tij Mohammed Al-Owais dhe u desh të linte lojën para kohe, pasi qëndroi në tokë për një kohë të gjatë i rrethuar nga stafi mjekësor.  Në një deklaratë për shtyp të publikuar të mërkurën, Arabia Saudite konfirmoi tërheqjen e tij për pjesën tjetër të Botërorit.

Lojtari që kishte pësuar një frakturë në nofull dhe mollëzës së majtë, ishte operuar veçanërisht për një gjakderdhje të brendshme. Princi i mbretërisë saudite, Mohammed bin Salman, kishte urdhëruar gjithashtu që lojtari të dërgohej në Gjermani me avion privat për trajtim të mëtejshëm.