BREAKING NEWS

“Braktisi” Berishën, Agron Duka zbulon pse do të garojë i vetëm në zgjedhje

“Braktisi” Berishën, Agron Duka zbulon pse do të
x
BREAKING NEWS

Rritja e pëlqyeshmërisë për Alibeaj, pedagogia: Ty nuk mundet të të duket Edi Rama një njeri...

Rritja e pëlqyeshmërisë për Alibeaj, pedagogia: Ty nuk
x
BREAKING NEWS

U raportua për atentat, policia zbulon si qëndron e vërteta: Çfarë ndodhi në aksin Tiranë-Lezhë

U raportua për atentat, policia zbulon si qëndron e vërteta:
x
BREAKING NEWS

KQZ kërkon gjobitjen e tre kryebashkiakëve dhe disa zyrtarëve të tjerë (EMRAT)

KQZ kërkon gjobitjen e tre kryebashkiakëve dhe disa zyrtarëve
x
BREAKING NEWS

Aksident me vdekje/ Bie nga skela 53-vjeçari, dalin detajet e para

Aksident  me vdekje/ Bie nga skela 53-vjeçari, dalin detajet e para
x
BREAKING NEWS

Deputetja e PS ka 'dy fjalë' për patronazhistët

Deputetja e PS ka 'dy fjalë' për patronazhistët
x
BREAKING NEWS

Tronditet Lezha/ Të shtëna me armë zjarri, zbardhen dyshimet e para

Tronditet Lezha/ Të shtëna me armë zjarri, zbardhen dyshimet e
x
BREAKING NEWS

Berisha prezanton kandidatin për zgjedhjet e 14 majit dhe thumbon qeverinë: Kjo qeveri në 8 vite mori borxh 5 miliardë euro

Berisha prezanton kandidatin për zgjedhjet e 14 majit dhe thumbon
x

Botërori 2022

Portugalia e nis me energji, ndëshkon Zvicrën e shqiptarëve (VIDEO)

Portugalia e nis me energji, ndëshkon Zvicrën e shqiptarëve

Portugalia dhe Zvicra do të përballen me njëra tjetrën në orën 20.00. Pak më parë janë publikuar edhe formacionet. Trajneri i luzitanëve, Fernando Santos dhe ai i zviceranëve. Murat Yakin kanë vendosur për titullarët.

Nga minuta e parë për Helvetët e nis Granit Xhaka dhe Xherdan Shaqiri. Në krahun tjetër, portugezët luajnë pa Ronaldon (stol). Takimi vlen për 1/16 e Botërorit të Katarit dhe luhet në Lusail Iconic Stadium (Lusail).

Portugalia (4-2-3-1): Diogo Costa; Diogo Dalot, Pepe, Ruben Dias, Raphael Guerreiro; William, Otavio; Bernardo Silva, Bruno Fernandes, Joao Felix; Gonçalo Ramos

Zvicra (4-2-3-1): Sommer; Fernandes, Akanji, Schar, Rodriguez; Freuler, Xhaka; Shaqiri, Sow, Vargas; Embolo.

LIVE:Portugalia 1-0 Zvicra

Më të lexuarat