BREAKING NEWS

Çfarë nuk funksionoi në mbrojtjen e Berishës? Karamuço 'zbërthen' momentin e sulmit nga 31-vjeçari

Çfarë nuk funksionoi në mbrojtjen e Berishës?
x
BREAKING NEWS

“Sulmi ndaj Berishës ishte i kurdisur”, gazetari zbardh detajet dhe tregon provat e forta

“Sulmi ndaj Berishës ishte i kurdisur”, gazetari zbardh detajet
x
BREAKING NEWS

A do ta marrë postin e nënkryetarit të Bashkisë së Tiranës? Ja si përgjigjet Alimehmeti

A do ta marrë postin e nënkryetarit të Bashkisë së
x
BREAKING NEWS

“Sulm ndaj Berishës ishte i organizuar”, Këlliçi zbardh detaje të forta: Autori ishte një i infiltruar, ja cili ishte qëllimi

“Sulm ndaj Berishës ishte i organizuar”, Këlliçi
x
BREAKING NEWS

Njoftuan largimin e Yuri Kim, Jozefina Topalli zbërthen deklaratën e ministrisë së Jashtme dhe zbardh prapaskenat: Ja pse po largohet ambasadorja amerikane

Njoftuan largimin e Yuri Kim, Jozefina Topalli zbërthen deklaratën e
x
BREAKING NEWS

Detaje të pathëna, Klodiana Lala zbulon se çfarë u gjet në telefonin e Gerti Shehut: Ngjarja nuk është rastësore

Detaje të pathëna, Klodiana Lala zbulon se çfarë u gjet
x
BREAKING NEWS

"E planifikuar", Artan Hoxha zbardh prapaskenat ndaj sulmit të Berishës: E çuditshme që Gerti Shehu...

"E planifikuar", Artan Hoxha zbardh prapaskenat ndaj sulmit të
x
BREAKING NEWS

“E turpshme!”/ Largimi i ambasadores amerikane Yuri Kim, Salianji zbulon çfarë po tenton të bëjë Edi Rama

“E turpshme!”/ Largimi i ambasadores amerikane Yuri Kim, Salianji
x

Botërori 2022

Portugalia me hap pretendenti, luzitanët fitojnë mes 5 golave kundër Ganës! Ronaldo futet në histori

Portugalia me hap pretendenti, luzitanët fitojnë mes 5 golave

Ka përfunduar ndeshja mes Portugalisë dhe Ganës në kuadër të ndeshjeve të para në grup në Kupën e Botës, Katar 2022.

“Luzitanët” kanë arritur të fitojnë me rezultatin e ngushtë 3-2, në një prej një ndeshjeve më të bukura deri më tani në këtë Botëror.

Gjithçka ka ndodhur në 45 minutat e dytë, pasi fraksioni i parë i lojës u mbyll në barazim pa gola dhe pa shumë raste të rrezikshme.

Cristiano Ronaldo do ta bëntë “sefte” në minutën e 65, duke u treguar i saktë nga pika e bardhë e penalltisë të cilën e fitoi vetë, duke u bërë kështu lojtari i parë në histori që shënon gol në 5 kampionate botërore.

Festa e djemve të Dos Santos nuk do të zgjaste shumë, pasi kapteni Ayeë do të barazonte rezultatin në minutën e 73.

Ndërrimet e Portugalisë do të fillonin të jepnin efekt, pasi sulmet në portën e Ganës filluan të shtoheshin dhe goli i barazimit do të vinte vetëm 5 minuta më vonë me Joao Felix.

Vëtëm dy minuta më vonë do të vinte edhe goli i tretë me të sapofuturin në lojë, Rafael Leao.

Goli i drejtë do t’i vendoste disi në gjumë portugezët që zgjohen shpejt pasi në minutën e 89, Bukari do të ngushtonte rezultatin.

Portugalia do të mobilizohej dhe të tregohej e kujdeshme në minutat e mbetura duke ruajtur avantazhin dhe marrë 3 pikët e artë që e dërgojnë në kry të Grupit H, aty ku e ndjekin Uruguaji dhe Koreja e Jugut me nga një pikë.