BREAKING NEWS

"Grupi Alibeaj po sponsorizohet nga pushteti", gazetari plas deklaratën dhe zbardh prapaskenat

"Grupi Alibeaj po sponsorizohet nga pushteti", gazetari plas
x
BREAKING NEWS

"Ka rënë imuniteti i..."/ Gazetarët nxjerrin detajet e forta për kokainën në Fier: Drejtuesit s’jetojnë dot më të qetë

"Ka rënë imuniteti i..."/ Gazetarët nxjerrin detajet e
x
BREAKING NEWS

Kokaina masive në Fier, gazetarja nxjerr detajet e bujshme: Ja sa kohë kishte në Shqipëri, ishte destinuar për...

Kokaina masive në Fier, gazetarja nxjerr detajet e bujshme: Ja sa kohë
x
BREAKING NEWS

Droga në Frakull të Fieri, gazetari ngre dyshimet dhe paralajmëron: Grupet po sofistikohen, SPAK punon me standard të dyfishtë

Droga në Frakull të Fieri, gazetari ngre dyshimet dhe
x
BREAKING NEWS

Kërkon Bashkinë e Tiranës, befason kandidati i PD-së: Nuk do votoj asnjë në primare, opozita po shkon drejt turpërimit

Kërkon Bashkinë e Tiranës, befason kandidati i PD-së: Nuk do
x
BREAKING NEWS

Pamjet mbreslënëse, Burj Khalifa “vishet” Kuq e Zi për të uruar Pavarësinë e Shqipërisë (VIDEO)

Pamjet mbreslënëse, Burj Khalifa “vishet” Kuq e Zi
x
BREAKING NEWS

E konfirmon vetë zyrtari, kërcënohet me jetë ministri shqiptar, zbardhen detajet (EMRI)

E konfirmon vetë zyrtari, kërcënohet me jetë ministri
x
BREAKING NEWS

Avokat Ngjela lëshon thirrjen e fortë: Nëse e shikoni një të tillë, kurrë mos iu afroni, përcilleni me përbuzje dhe përçmim

Avokat Ngjela lëshon thirrjen e fortë: Nëse e shikoni një
x

Botërori 2022

Qëndrimi/ FIFA i heq simbolet e LGBT-së nga çdo fanellë, irritohen belgët

Qëndrimi/ FIFA i heq simbolet e LGBT-së nga çdo fanellë,

Belgjika (dhe jo vetëm) nuk mund të shpalosë mesazhin e dashurisë universale, “Love”, që kishte të qepur në fanellën e dytë që ka me vete në “Katar 2022”. FIFA, pasi ndaloi shiritin e kapitenit me ngjyrat e ylberit, vendosi këtë kufizim të mëtejshëm për belgët në fanellën për në transfertë, që Belgjika kishte prezantuar që në shtator në partneritet me “Adidas” dhe “Tomorroland”. “Na thanë që shkrimi “Love” duhet të zhduket nga fanella jonë , - deklaroi Peter Bosaert, shef i Federatës Belge, - fillimisht shiriti i kapitenit, pastaj dhe fanella e Belgjikës, pa llogaritur tifozë apo gazetarë që iu ishte ndaluar hyrja vetëm pasi kishin veshur rroba me ngjyrat e ylberit. Arsyetimi i FIFA-s është i qartë: para një përfitimi të vlerësuar në 6 mld dollarë, që do të nxirren nga Botërori, të drejtat e njeriut për rreth një muaj edhe mund të shkelen. Fiton paraja.