BREAKING NEWS

SPAK trondit elitën e krimit të organizuar, të arrestuar dhe në kërkim më të fortët e vendit, goditen politikanë, ish-drejtorë edhe punonjës të Policisë së Shtetit, futen në lojë dhe ndërkombëtarët, zbardhen vrasje të bujshme, gjenden para e flori në b...

SPAK trondit elitën e krimit të organizuar, të arrestuar dhe
x
BREAKING NEWS

Ja si Altin Dumani shmangu nga frika e dekonspirimit drejtuesit më të lartë të Policisë së Shtetit në aksionin “blic” të SPAK kundër personazheve të njohur të botës së krimit

Ja si Altin Dumani shmangu nga frika e dekonspirimit drejtuesit më të
x
BREAKING NEWS

Priten të tjera arrestime “VIP”, ja goditja e madhe që do të bëhet nga SPAK, Ervin Karamuço tregon të pathënat e operacionit më të madh që është bërë ndonjëherë në Shqipëri

Priten të tjera arrestime “VIP”, ja goditja e madhe që do
x
BREAKING NEWS

Idajet Beqiri: Ja kush ia ka çuar valixhet me para Ilir Metës në Zelandë të Re, Angli, Itali, Zvicër dhe Qipro dhe detajet e forta nga skema e pastrimit të parave të presidentit të Partisë së Lirisë me ish-ministrin e Transporteve dhe shoferin e Janull...

Idajet Beqiri: Ja kush ia ka çuar valixhet me para Ilir Metës
x
BREAKING NEWS

Ervin Muça u financua nga persona të pushtetshëm për të grabitur të dhënat e sistemit “TIMS”, gazetarja Klodiana Lala nxjerr detaje të bujshme nga skandali që tronditi Policinë e Shtetit dhe zbulon personin që refuzoi t’i jepte ish-drejtorit të IT kode...

Ervin Muça u financua nga persona të pushtetshëm për
x
BREAKING NEWS

Edi Rama flet hapur, nga detajet e telefonatës me Erion Veliajn pas dëshmisë për inceneratorët, te lëshimi i të gjithë bashkëpunëtorëve në “gojën” e SPAK dhe zhvillimet që do të ndodhin për dosjen “Xibraka”, ja çfarë e pret Gazment Bardhin dhe Olsi Ram...

Edi Rama flet hapur, nga detajet e telefonatës me Erion Veliajn pas
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara: Ja pse Sali Berisha duhet të shkojë menjëherë në arrest me burg dhe prova e fortë që kishte Kosta Trebicka për ish-kryeministrin që e fundos në aferën e ‘Gërdecit’

Romeo Kara: Ja pse Sali Berisha duhet të shkojë menjëherë
x
BREAKING NEWS

PS shton presionet ndaj organeve të drejtësisë për zbardhjen e plotë të vrasjes së Pjerin Xhuvanit, kërkon nga SPAK nisjen e hetimeve për ekzekutimin që tronditi Elbasanin, si u rekrutuan kriminelë, rikthehet në skene implikimi i Gazmend Bardhit si dre...

PS shton presionet ndaj organeve të drejtësisë për zbardhjen
x

Botërori 2022

Kupa e Botës në Katar/ Gazetari vë në siklet Antoine Griezmann: Pak i turpëruar...

Kupa e Botës në Katar/ Gazetari vë në siklet  Antoine

Në një konferencë për shtyp sulmuesi anësor shprehu "krenarinë" e tij për të luajtur Kupën e Botës, ndërsa kujtoi angazhimin e tij kundër homofobisë. Ai është një nga futbollistët e pakët francezë që ka disa vite, që është angazhuar kundër homofobisë, Antoine Griezmann u pyet të premten në një konferencë për shtyp, nëse i vinte turp të luante në Kupën e Botës në Katar, e cila pësoi kritika të shumta para kompeticionit, në veçanti për qëndrimin e Emiratit për homoseksualitetin dhe të drejtat e njeriut. 

"Pak i turpëruar? Po dhe jo... Pavarësisht se ku jam në botë, ata e dinë se do të kenë gjithmonë mbështetjen time. Unë jam futbollist, është profesioni im.  Vendi im më thërret të luaj në një kompeticion ndërkombëtar, ndaj vij me shumë krenari”.Përpara Kupës së Botës, ‘Blutë’ kishin njoftuar se nuk do ta mbanin shiritin gjithëpërfshirës të ‘One Love’, por ata kishin kujtuar, në një letër të hapur, "lidhjen (e tyre) ndaj respektimit të të drejtave të njeriut dhe refuzimin (e tyre) të çdo forme diskriminimi". Ata gjithashtu kishin njoftuar se kishin vendosur që të “mbështesin OJQ-të që punojnë për mbrojtjen e të drejtave të njeriut, përmes fondit të dhurimit Generation 2018 me të cilin janë të lidhur të gjithë lojtarët e kombëtares 2022 dhe anëtarët e stafit”.

 

Më të lexuarat