BREAKING NEWS

“Shmangni lëvizjet gjatë natës”, nisin reshjet e dëborës, policia apel shoferëve

“Shmangni lëvizjet gjatë natës”, nisin reshjet e
x
BREAKING NEWS

Çështja “McGonigal”/ Deputeti i PD-së shpërthen në ironi: Rama përngjan shumë me Lady Gaga! Është një njeri i cirkut, bën gafa sepse…

Çështja “McGonigal”/ Deputeti i PD-së
x
BREAKING NEWS

“Rama është frikacak e burracak...”, deputeti i PD-së: Kryeministri është i papërgjegjshëm për të mbajtur postin

“Rama është frikacak e burracak...”, deputeti i
x
BREAKING NEWS

“Kuvendin e kontrollon Rama”, ish-presidenti: Nuk i vendoset faji vetëm opozitës që janë të përçarë, por edhe...

“Kuvendin e kontrollon Rama”, ish-presidenti: Nuk i vendoset faji
x
BREAKING NEWS

Çfarë po ndodh në Shqipëri? Ministria e Shëndetësisë del me njoftimin e rëndësishëm për qytetarët

Çfarë po ndodh në Shqipëri? Ministria e
x
BREAKING NEWS

Çështja “McGonigal"/ Bamir Topi del me akuzat ndaj kryeministrit: Rama i sheh institucionet si copa letre

Çështja “McGonigal"/ Bamir Topi del me akuzat ndaj
x
BREAKING NEWS

"U kërkoi 10 milionë euro për t’i hequr nga lista e zezë", Milaim Zeka del me deklaratën befasuese: Faik Ymeri shantazhoi biznesmenët në emër të McGonigal

"U kërkoi 10 milionë euro për t’i hequr nga lista e
x
BREAKING NEWS

Bordi i Transparencës ndryshon çmimin e karburanteve, ja me sa lek do të shiten nafta dhe benzina

Bordi i Transparencës ndryshon çmimin e karburanteve, ja me sa lek
x

Botërori 2022

Rikthehen emocionet e Botërorit/ “Luftë” për një biletë në gjysmëfinale, dy skuadra të fuqishme zbresin sot në fushë

Rikthehen emocionet e Botërorit/ “Luftë” për një

Pas dy ditëve pushim, Kupa e Botës është kthyer përsëri me dy ndeshjet çerekfinale të cilat do të luhen gjatë ditës së sotme.

Në orën 16:00, Kroacia do të përballet ndaj Brazilit, ndeshje e vlefshme për një biletë në gjysmëfinalen e Katar 2022. Kroacia vjen nga një fitore ndaj Japonisë me anë të goditjeve të penalltive. Portieri kroat bëri mrekullinë duke pritur tre nga penalltitë e aziatikëve. Mdoric-Brozovic-Kovacic në mesfushë, japin inteligjencë, mushkëri dhe saktësi në këtë repart të fushës.

Por, përballë do të jetë një Brazil i cili duket se nuk toleron dhe nuk të lejon të afrohesh shumë pranë portës së tyre e cila ruhet nga Alisson. Një fitore me rezultatin 4-1 ndaj Koresë së Jugut, bëri që skuadra e Tite të marrë këtë biletë të çerekfinales. Me Neymar të kthyer tashmë, gjithçka ndryshon për kundërshtarët.

Mbrëmja do të sigurojë një tjetër ndeshje të mrekullueshme, atë mes Holandës dhe Argjentinës.  “Tulipanët” vijnë nga fitorja e konsiderueshme ndaj SHBA-së me rezultatin 3-1. Argjentina nga ana tjetër mposhti Australinë me rezultatin e ngushtë 2-1.

Sfidat e sotme janë të mrekullueshme, ku jemi afruar të atë fazë ku përplasjet janë të mrekullueshme.

Rikthehen emocionet e Botërorit/ “Luftë” për një

Më të lexuarat