BREAKING NEWS

Plasin akuzat e forta! Shpalli kandidaturën në primare, ndodh dorëheqja e papritur në PD

Plasin akuzat e forta! Shpalli kandidaturën në primare, ndodh
x
BREAKING NEWS

Nga xhelozia e tek droga, zbardhet dëshmia e shqiptarit që vrau të dashurën 19-vjeçare në Greqi

Nga xhelozia e tek droga, zbardhet dëshmia e shqiptarit që vrau
x
BREAKING NEWS

Krim i paralajmëruar? Vrau të dashurën 19-vjeçare, çfarë shkruante mes vuajtjeve shqiptari në rrjete sociale

Krim i paralajmëruar? Vrau të dashurën 19-vjeçare,
x
BREAKING NEWS

Primaret për garën e 14 majit! Berisha ‘heq dorë’ nga 4 bashki, detajet e fundit nga procesi i 'Rithemelimit'

Primaret për garën e 14 majit! Berisha ‘heq dorë’ nga
x
BREAKING NEWS

COVID në Shqipëri, Ministria e Shëndetësisë zbulon bilancin ditor

COVID në Shqipëri, Ministria e Shëndetësisë zbulon
x
BREAKING NEWS

BE vjen të martën në Tiranë, zbardhen marrëveshjet që priten të firmosen

BE vjen të martën në Tiranë, zbardhen marrëveshjet
x
BREAKING NEWS

Bordi nuk gjen "qetësi" tre ditë para protestës ‘luan’ me çmimet e karburanteve, ndryshon sërish çmimin e naftës pa kaluar ende 24 orë nga ndryshimi i ditës së kaluar

Bordi nuk gjen "qetësi" tre ditë para protestës
x
BREAKING NEWS

Do agravoi situata në protestën e opozitës? Ambasada e SHBA-së del me thirrjen urgjente ndaj amerikanëve që jetojnë në Shqipëri

Do agravoi situata në protestën e opozitës? Ambasada e
x

Botërori 2022

Ronaldo tërheq 'lokomotivën'! Formacionet zyrtare, ja titullarët e sfidës Portugali - Ganë

Ronaldo tërheq 'lokomotivën'! Formacionet zyrtare, ja

Portugalia dhe Gana luajnë sot në 17:00 për grupin H në Kupën e Botës "Katar 2022". Të dyja skuadrat do debutojnë në këtë kompeticion, teksa trajnerët Santos dhe Addo kanë zbardhur rreshtimet në fushë.

Te Portugalia Cristiano Ronaldo udhëheq të tijtë në garën për tri pikë, me Santos që ka hedhur në fushë një skemë 4-3-3. Luzitanët janë të mbushur me yje, teksa nuk mungojnë as te Gana lojtarët me eksperiencë. Me skemën 5-4-1 Gana kërkon të ndalë Portugalinë dhe pse jo të bëjë një tjetër surprizë në Botëror.

Formacionet zyrtare: