BREAKING NEWS

SKANDALI në Qatar/ FIFA nis hetimet ndaj kombëtares serbe, vjen reagimi i ministrit të Jashtëm: Hipokrizi, Kosova pjesë e Serbisë!

SKANDALI në Qatar/ FIFA nis hetimet ndaj kombëtares serbe, vjen
x
BREAKING NEWS

Mbledhja e dy parlamenteve/ Vasili shpjegon pse braktisi seancën e përbashkët: Vëllezërit nga Kosova kanë paguar oligarkët për të ardhur në tokën amë! Ballkani Hapur tradhtia më e madhe

Mbledhja e dy parlamenteve/ Vasili shpjegon pse braktisi seancën e
x
BREAKING NEWS

“Protesta do mbahet para Kryeministrisë”, Berisha i bën thirrjen e fortë Bashkisë dhe e paralajmëron

“Protesta do mbahet para Kryeministrisë”, Berisha i bën
x
BREAKING NEWS

Presidenti Begaj merr vendimin, i jep nënshtetësinë shqiptare këngëtares Dua Lipa

Presidenti Begaj merr vendimin, i jep nënshtetësinë shqiptare
x
BREAKING NEWS

“Bojkotoi” seancën e përbashkët plenare, Berisha zbulon arsyen pse u largua nga parlamenti

“Bojkotoi” seancën e përbashkët plenare, Berisha
x
BREAKING NEWS

Rama merr fjalën në Kuvendin historik Shqipëri-Kosovë, deputetët e PD-së marrin vendimin e papritur! Çfarë ndodhi?

Rama merr fjalën në Kuvendin historik Shqipëri-Kosovë,
x
BREAKING NEWS

“Duhet të jemi më shpesh bashkë!”, mesazhi Albin Kurti ‘thumbon’ Ramën në 110-vjetorin e pavarësisë: Të përfshihemi në çështjet e njëri-tjetrit, por jo për të penguar

“Duhet të jemi më shpesh bashkë!”, mesazhi Albin
x
BREAKING NEWS

Mbledhja e përbashkët të dy kuvendeve, Mediu ngre alarmin dhe bën thirrjen e fortë: Serbia po blen armatime, të ndalojmë menjëherë influencën ruse dhe kineze

Mbledhja e përbashkët të dy kuvendeve, Mediu ngre alarmin dhe
x

Botërori 2022

Sfida me Japoninë/ Gjermania proteston ndaj FIFA-s para ndeshjes në Qatar, zbardhet arsyeja

Sfida me Japoninë/ Gjermania proteston ndaj FIFA-s para ndeshjes në

Përpara fillimit të ndeshjes këtë pasdite, lojtarët e Gjermanisë mbuluan gojën në foton e ekipit të tyre në një protestë të dukshme për lirinë e fjalës.

Kjo vjen pasi një numër i shoqatave evropiane të futbollit u kërcënuan me sanksione të FIFA-s nëse mbanin shiritin ‘OneLove’ gjatë Kupës së Botës.

Federata e Futbollit e Gjermanisë më vonë shkroi në Twitter për gjestin, duke thënë: “Me shiritin e kapitenit tonë, ne donim të jepnim një shembull për vlerat që jetojmë në ekipin kombëtar, diversitetin dhe respektin reciprok.

“Bëhuni me zë të lartë së bashku me kombet e tjera. Kjo nuk ka të bëjë me një mesazh politik, të drejtat e njeriut janë të panegociueshme. Kjo duhet të jetë e vetëkuptueshme. Por fatkeqësisht ende nuk është. Prandaj ky mesazh është kaq i rëndësishëm për ne.

Të na ndalosh nga fasha është si të na ndalosh gojën. Qëndrimi ynë qëndron.”