BREAKING NEWS

Ish kryeprokurorja ngre alarmin: Kemi më shumë shtëpi bari se shkolla

Ish kryeprokurorja ngre alarmin: Kemi më shumë shtëpi bari se
x
BREAKING NEWS

"Plastifikohet, lyhet me graso dhe vendosen letra karboni...", Karamuço zbulon metodat e reja që po përdorin trafikantët

"Plastifikohet, lyhet me graso dhe vendosen letra karboni...",
x
BREAKING NEWS

Çfarë i kërkoi në tavolinë ambasadorja Yuri Kim-Damian Gjiknurit? Kreshnik Spahiu zbulon prapaskenat

Çfarë i kërkoi në tavolinë ambasadorja Yuri
x
BREAKING NEWS

A po i çon Rama "miqtë" në burg? Kreshnik Spahiu plas deklaratën e fortë dhe zbardh prapaskenat: Konfrontimi me amerikanët në hotel

A po i çon Rama "miqtë" në burg? Kreshnik Spahiu plas
x
BREAKING NEWS

Urdhër arresti për Putinin, reagon Gjykata Ndërkombëtare Penale

Urdhër arresti për Putinin, reagon Gjykata Ndërkombëtare
x
BREAKING NEWS

Nën përgjim prej 3 vitesh nga policia dhe SPAK, Klodiana Lala zbardh detaje nga dosja, si u zbulua lidhja e kryebashkiakut të Bulqizës me biznesmenin që i dha tenderin

Nën përgjim prej 3 vitesh nga policia dhe SPAK, Klodiana Lala zbardh
x
BREAKING NEWS

Gazetari tregon pse ju vendosën prangat kryebashkiakut të PS-së: Ju rrëfej takimet në tunel

Gazetari tregon pse ju vendosën prangat kryebashkiakut të
x
BREAKING NEWS

Takimi Kosovë-Serbi në Ohër/ Kurti tregon prapaskenat dhe rrëfen kërcënimin e Vuçiç

Takimi Kosovë-Serbi në Ohër/ Kurti tregon prapaskenat dhe
x

Botërori 2022

Shaqiri tepër 'i etur': Ndeshja me Serbinë, për mua kurrë thjesht një ndeshje futbolli

Shaqiri tepër 'i etur': Ndeshja me Serbinë, për mua

Me Serbinë nuk do të jetë kurrë një ndeshje normale për të: katër vjet më parë në Rusi ai u gëzua duke imituar simbolin e Shqipërisë. Jeta dhe vepra e një gjeniu muskuloz dhe (ndoshta) të keqkuptuar.

Kur Shaqiri e klikon me dollap, jeta e tij bën zhurmë, ajo troket fort në dyert e të tjerëve. Çështje ngjyrash, historish, flamujsh të vizatuar në këpucë. Nga njëra anë është ajo zvicerane, një strehë e sigurt, në anën tjetër ajo e Kosovës, e braktisur për shkak të luftës. 

"Unë kam dy shtëpi, çfarë nuk shkon me të?" Kjo është arsyeja pse ndeshja kundër Serbisë nuk do të jetë kurrë si të tjerat. Ndoshta për këtë arsye, playmaker-i me këmbën e majtë të artë do të japë pak më shumë, në një ndeshje që nuk do të jetë kurrë vetëm futboll”.

Më të lexuarat