BREAKING NEWS

EMRI/ Ngjarje e rëndë në spitalin e Gramshit, pacienti hidhet nga kati i katërt, zbardhen detajet e para

EMRI/ Ngjarje e rëndë në spitalin e Gramshit, pacienti hidhet nga
x
BREAKING NEWS

30 minuta para seancës, Berisha bën lëvizjen e papritur, ja çfarë po ndodh në selinë blu

30 minuta para seancës, Berisha bën lëvizjen e papritur, ja
x
BREAKING NEWS

“Akt kriminal”/ Ish-kryetari socialist i këtij qyteti denoncon Partinë Socialiste: Nuk më lejojnë të...

“Akt kriminal”/ Ish-kryetari socialist i këtij qyteti denoncon
x
BREAKING NEWS

Si ndodhi plagosja në Tiranë, policia jep detaje për ngjarjen

Si ndodhi plagosja në Tiranë, policia jep detaje për ngjarjen
x
BREAKING NEWS

'Kërcet' thika në Tiranë, dalin detajet e para

'Kërcet' thika në Tiranë, dalin detajet e para
x
BREAKING NEWS

Andi Bushati i kthehet Belind Këlliçit: Me frazën e fundit më tmerrove

Andi Bushati i kthehet Belind Këlliçit: Me frazën e fundit
x
BREAKING NEWS

Andi Bushati ka dy fjalë për Këlliçin dhe i tregon "skenarin" e fushatës: Më duket masë joshëse, sepse përballë një kandidati të pushtetshëm mediatikishit...

Andi Bushati ka dy fjalë për Këlliçin dhe i tregon
x
BREAKING NEWS

"E vrau me thikë, ai me pistoletë", flet dëshmitari i sherrit me dy viktima në Kavajë

"E vrau me thikë, ai me pistoletë", flet dëshmitari i
x

Botërori 2022

Të gjithë lokalet do të bojkotojnë, ky është qyteti i njohur europian që nuk transmeton Botërorin e Katarit, zbulohet arsyeja e fortë

Të gjithë lokalet do të bojkotojnë, ky është

Për shkak të shkeljeve të konsiderueshme të të drejtave të njeriut në vendin pritës dhe mijëra punëtorëve që vdiqën gjatë punimeve të ndërtimit të stadiumit, të gjitha lokalet do të bojkotojnë turneun më të madh të futbollit në botë.

Qyteti i Këlnit ka njoftuar gjithashtu se nuk do të presë asnjë shikim publik. Në vend të kësaj, nga 19 nëntori deri më 16 dhjetor, do të shfaqen takimet nga Botërorët e kaluara. Në programin e tyre bëjnë pjesë duele të paharrueshme nga kombëtarja, si finalja e vitit 1990 midis Holandës dhe Gjermanisë, gjysmëfinalja epike e vitit 2014 midis Brazilit dhe “Pancerave”.

E gjithë situata e ndërtuar vjen nga mosrespektimi i të drejtave të njeriut nga vendi organizator, e cila vjen edhe nga nxitja e vendimit me ndikimin eKatarit, që FIFA ndëshkon deri në përjashtim nga turneu çdokapiten, që do të mbante shiritin “Një dashuri” (One Love). Mbetetë shikohet nëse kësaj nisme do t’i bashkohet ndonjë qytet tjetër gjerman apo nuk do të ketë ndikim në të.

 

Më të lexuarat