BREAKING NEWS

SPAK ka hyrë në një zonë të “minuar”, janë grabitur informacione sensitive të klasifikuara sekret, ja si mund të shantazhohen deputetët, në skemë mafiozë të përfshirë shërbime inteligjente të huaja, në rrezik aksionet policore, Kreshnik Spahiut plas “b...

SPAK ka hyrë në një zonë të “minuar”,
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara: Ja provat e bujshme që ka zbuluar drejtësia për çiftin Meta-Kryemadhi, SPAK drejt përfundimit të hetimeve për dosjen e pastrimit të parave, pritet komunikimi i akuzës, po përgatitet dhe arrestimi i Argita Malltezit

Romeo Kara: Ja provat e bujshme që ka zbuluar drejtësia për
x
BREAKING NEWS

Përçahet strofulla e “non-gratave”, Ilir Meta sulmon Rithemelimin dhe deklaron prishjen me Sali Berishën, ja akuzat për ish-kreun e PD

Përçahet strofulla e “non-gratave”, Ilir Meta sulmon
x
BREAKING NEWS

Vazhdon pazari i Rithemelimit me Rilindjen, Berisha thellon sulmet ndaj Erion Veliajt, kërkon zgjedhje të parakohshme në Bashkinë e Tiranës, Belind Këlliçi kandidat i "Foltores", Edi Rama me "as nën mëngë"

Vazhdon pazari i Rithemelimit me Rilindjen, Berisha thellon sulmet ndaj Erion
x
BREAKING NEWS

Djali i ish-ministrit të PD kandidat për Avokat i Popullit, zbardhen prapaskenat e një tjetër pazari të fshehtë Rama-Berisha, synohet goditja e Reformës në Drejtësi përmes njeriut të “non-gratës”

Djali i ish-ministrit të PD kandidat për Avokat i Popullit, zbardhen
x
BREAKING NEWS

Ja pse Rrumbullaku gënjeu kryeministrin Rama dhe si Ervin Muça eksportoi të dhënat e sistemit TIMS, Karamuço zbardh detajet e fundit, futen në lojë edhe amerikanët

Ja pse Rrumbullaku gënjeu kryeministrin Rama dhe si Ervin Muça
x
BREAKING NEWS

Ja kush janë 2 postierët që i pastrojnë paratë Ilir Metës në Angli, udhëtimet e tyre të shpeshta dhe të pajustifikuara drejt Londrës, zbardhen detaje nga pasuritë e tij të fshehura në bankat e Zvicrës, Kongos, Qipros dhe San Marinos, dalin në skenë edh...

Ja kush janë 2 postierët që i pastrojnë paratë Ilir
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta po përgatit terrenin për të shpëtuar nga prangat e SPAK, ja “asi i tij nën mëngë”, Evi Kokalari bën deklaratën e fortë

Ilir Meta po përgatit terrenin për të shpëtuar nga prangat e
x

Botërori 2022

Tentojnë çerekfinalen, publikohen formacionet zyrtare Angli-Senegal

Tentojnë çerekfinalen, publikohen formacionet zyrtare Angli-Senegal

Pas rreth një ore, në stadiumin “Al Bayt” do të startojë përballja mes Anglisë dhe Senegalit, përballje, e cila do të përcaktojë ekipin, që do të ndeshet në çerek-finale me Francën, tashmë të kualifikuar.

Tekniku i “tre luanëve”, Gareth Southgate ka zgjedhur formacionin 4-1-2-3, për t’i bërë ballë senegalezëve. Në portë si përherë, Jordan Pickford. Në mbrojtje rikthehet si titullar Ëalker, i cili do të ndihmohet nga Stones, Maguire e Shaë. Përballë tyre në mesfushë do të vendoset Declan Rice, e para tij Jordan Henderson dhe Jude Bellingham, që do të plotësojnë mesfushën e “ishullorëve”. Në krahët e sulmit do të pozicionohen Saka dhe Phil Foden, ndërsa i vetëm në krye është kapiteni, Harry Kayne.

Në krahun tjetër, tekniku Cisse ka përgatitur një formacon disi defenziv, por të fortë në kundërsulm, duke i rreshtuar lojtarët e tij, me skemën 4-4-1-1. Në portë Mendy, mbrojtja me katër do të përbëhet nga Sabaly, Koulibaly, Diallo dhe Jakobs. Mesfusha gjysmë-mbrojtëse dhe gjysmë-sulmuese do të mbushet me lojtarë si Diatta, Ciss, Mendy dhe Sarr. Në rolin e sulmuesit të “fshehur” do të pozicionohet Ndiaye, ndërkaq roli i “udhëheqësit” në sulm do t’i besohet numrit 9 të Salernitanës, Boulaye Dia.

Më të lexuarat