BREAKING NEWS

Shtohen ethet për Ilir Metën, Sali Berishën dhe 3 ish-ministra të njohur, ja pse drejtësia mund të hapë hetimet për aferën e tyre qindra milionëshe që po iu zhduk shqiptarëve 10 mln dollarë në vit

Shtohen ethet për Ilir Metën, Sali Berishën dhe 3 ish-ministra
x
BREAKING NEWS

Fillojnë ditët e “tmerrit” për Shkëlzenin për aferën e Gërdecit, më 7 dhjetor del para SPAK sekretarja e Aldo Bumçit që mund ta çojë pas hekurave, djali i Berishës në GJKKO më 14 dhjetor

Fillojnë ditët e “tmerrit”  për Shkëlzenin
x
BREAKING NEWS

Fundoset Shkëlzeni dhe ministri i Drejtësisë së Sali Berishës, inxhinierja nxjerr për herë të parë në SPAK faktin që vërteton lidhjet e fshehta të djalit të tij si pronar në hije i biznesit të vdekjes në Gërdec

Fundoset Shkëlzeni dhe ministri i Drejtësisë së Sali
x
BREAKING NEWS

Spartak Braho: Në tryezën e SPAK, fletë-arresti për Sali Berishën, prokurorët gati kërkesën për t’i kërkuar Kuvendit autorizimin që çon në pranga ish-kryeministrin

Spartak Braho: Në tryezën e SPAK, fletë-arresti për Sali
x
BREAKING NEWS

Ja të gjitha dhuratat e Edi Ramës për Carlo Bollinon, si e vendosi të gjithë shtetin në shërbim të bizneseve të tij, nga përfitimi i kontratave Bunkart 1, Bunkart 2, deri tek falja me firmën e kryeministrit për 20 vite prona publike me 1 euro qira, zba...

Ja të gjitha dhuratat e Edi Ramës për Carlo Bollinon, si e
x
BREAKING NEWS

"S'kishte bazë ligjore për demontim të fishekëve, më pas doli urdhëri për.."/ Tragjedia e Gërdecit, zbardhet dëshmia e sekretarit të Përgjithshëm të Ministrisë së Mbrojtjes

"S'kishte bazë ligjore për demontim të fishekëve,
x
BREAKING NEWS

“Urdhrin e kërkon shefi”/ Tragjedia e Gërdecit, zbardhet dëshmia e ish-ushtarakut

“Urdhrin e kërkon shefi”/ Tragjedia e Gërdecit, zbardhet
x
BREAKING NEWS

Dosja “Tropoja”, si u ekzekutuan njëri pas tjetrit vëllezërit Haklaj pas konfliktit me Berishën, kush janë 15 zyrtarët që rrezikojnë burgun, ja provat që po heton SPAK

Dosja “Tropoja”, si u ekzekutuan njëri pas tjetrit
x

Botërori 2022

'Tërboi' Messin në çerekfinalen e Botërorit, gjyqtari spanjoll trondit me vendimin e tij drastik

'Tërboi' Messin në çerekfinalen e Botërorit,

Arbitri spanjoll, Antonio Mateu Lahoz ka vendosur që të heqë dorë nga gjykimi në fundin e sezonit. 45-vjeçari ishte në qendër të kritikave në Kupën e Botës, pikërisht në çerekfinalen mes Holandës dhe Argjentinës, me Lionel Messin që pas kalimit të "Albicestes" pas penalltive kritikoi ashpër Lahoz për nivelin e gjykimit.

Tanimë gazetari Gaston Edul nga Spanja bën me dije se Lahoz ka vendosur t'i japë fund me gjykimin në fundin e sezonit. La Liga vendosi që fundjavën që vjen të mos përfshijë Lahoz në asnjë ndeshje, me arbitrin që e ka marrë tanimë vendimin.

Në mesin e kësaj jave, Lahoz nxori me karton të kuq trajnerin e Sevillas, Joge Sampaoli pas vetëm 17 minutave lojë në Kupën e Spanjës kundër Linares. Veç kësaj, dueli i La Ligas mes Barcelonës dhe Espanyol prodhoi 14 kartona të verdhë dhe 2 të kuq, me Lahoz që u vendos në qendër të kritikave nga lojtarët. Duket se 45-vjeçari tanimë e ka marrë vendimin për t'u tërhequr.

Më të lexuarat