BREAKING NEWS

Kërcet arma mes demokratëve të Berishës në korridoret e selisë, arrestohet autori që gjuajti në takimin e PD-së, zbardhet shkaku që situata degradoi në nxjerrjen e armëve

Kërcet arma mes demokratëve të Berishës në korridoret e
x
BREAKING NEWS

"Grupi Alibeaj po sponsorizohet nga pushteti", gazetari plas deklaratën dhe zbardh prapaskenat

"Grupi Alibeaj po sponsorizohet nga pushteti", gazetari plas
x
BREAKING NEWS

"Ka rënë imuniteti i..."/ Gazetarët nxjerrin detajet e forta për kokainën në Fier: Drejtuesit s’jetojnë dot më të qetë

"Ka rënë imuniteti i..."/ Gazetarët nxjerrin detajet e
x
BREAKING NEWS

Kokaina masive në Fier, gazetarja nxjerr detajet e bujshme: Ja sa kohë kishte në Shqipëri, ishte destinuar për...

Kokaina masive në Fier, gazetarja nxjerr detajet e bujshme: Ja sa kohë
x
BREAKING NEWS

Droga në Frakull të Fieri, gazetari ngre dyshimet dhe paralajmëron: Grupet po sofistikohen, SPAK punon me standard të dyfishtë

Droga në Frakull të Fieri, gazetari ngre dyshimet dhe
x
BREAKING NEWS

Kërkon Bashkinë e Tiranës, befason kandidati i PD-së: Nuk do votoj asnjë në primare, opozita po shkon drejt turpërimit

Kërkon Bashkinë e Tiranës, befason kandidati i PD-së: Nuk do
x
BREAKING NEWS

Pamjet mbreslënëse, Burj Khalifa “vishet” Kuq e Zi për të uruar Pavarësinë e Shqipërisë (VIDEO)

Pamjet mbreslënëse, Burj Khalifa “vishet” Kuq e Zi
x
BREAKING NEWS

E konfirmon vetë zyrtari, kërcënohet me jetë ministri shqiptar, zbardhen detajet (EMRI)

E konfirmon vetë zyrtari, kërcënohet me jetë ministri
x

Botërori 2022

“Tërmet” që në ndeshjen e parë, Gjermania “hap portën” dhe i dhuron Japonisë 3 pikë

“Tërmet” që në ndeshjen e parë, Gjermania

24 orë pas surprizës që bëri Arabia Saudite, një tjetër skuadrër aziatike e bën të madhe zhurmën në këtë botëror. Japonia mund me të njëjtin rezultat, 2-1 Gjermaninë duke i shkaktuar një humbje shumë të vështirë për t’u përtypur nga “Die Manchaft”.

Skuadra e Hansi Flick komplikon pozitat që në ndeshjen e parë të grupit pasi shënoi fillimisht me Gundogan nga pika e bardhë por me futjen në lojë të Asano-s që shënoi golin e dytë, ndeshja mori një tjetër drEjtim.

Barazimin e sigloi Doan dhe sulmuesi i Bochum me një veprim të jashtëzakonshëm teknik arriti të realizonte për 3 pikët e Japonisë. Gjermania kthehet 4 vite pas në kohë pasi e nis botërorin aty ku e la në Rusi me një humbje të hidhuir nga një tjetër aziatike në atë kohë, Koreja e Jugut. Në një grup ku bën pjesë edhe Spanja e Kosta Rica, gjërat komplikohen ndjeshëm për 4 herë kampionët e botës.