BREAKING NEWS

A kishte marrëveshje me Rozeta Dobin për paratë? Avokati i Alda Klosit zbulon si qëndron e vërteta e 125 mijë eurove dhe deklarimeve të vëllait të ish-zyrtares

A kishte marrëveshje me Rozeta Dobin për paratë? Avokati i Alda
x
BREAKING NEWS

“Ku është Arben Ahmetaj?”/ Taulant Balla zbulon çfarë ka ndodhur me ish-ministrin

“Ku është Arben Ahmetaj?”/ Taulant Balla zbulon
x
BREAKING NEWS

Në kërkim për skandalin e inceneratorëve, arrestohet Stela Gugallja. Ja në çfarë vendi të botës është ndaluar

Në kërkim për skandalin e inceneratorëve, arrestohet Stela
x
BREAKING NEWS

Çështja “Rama-McGonigal”, PS pranon kërkesën e PD, zbardhen me shpejtësi detajet e minutave të fundit

Çështja “Rama-McGonigal”, PS pranon kërkesën e
x
BREAKING NEWS

Kujt i përkisnin paratë që u grabitën në banesën e Alda Klosit? Ja si përgjigjet avokati i ish-zyrtares

Kujt i përkisnin paratë që u grabitën në banesën e
x
BREAKING NEWS

Tërbohet Berisha, zbulon SMS që Yuri Kim i dërgoi bashkëpunëtores së tij pas shpalljes “non grata”, fton militantët të “rrethojnë” Kuvendin dhe dërgon “kamikazë” te shtëpia e Ramës në Surrel

Tërbohet Berisha, zbulon SMS që Yuri Kim i dërgoi
x
BREAKING NEWS

Pas vendimit të Gjykatës për Alda Klosin, reagon menjëherë avokati i saj: Ka pasur një debat të gjatë në këtë seancë. Ja versioni që ka dhënë Rozeta Dobi për herë të katërt

Pas vendimit të Gjykatës për Alda Klosin, reagon
x
BREAKING NEWS

E fundosi pastruesja/ Gjykata merr vendimin për Alda Klosin që iu gjetën mbi 500 mijë euro cash në banesë

E fundosi pastruesja/ Gjykata merr vendimin për Alda Klosin që iu
x

Botërori 2022

Vdekjet e punëtorëve në Katar/ Organizatorët e Botërorit shokojnë me deklaratën: Është pjesë e jetës, qoftë në punë apo në gjumë

Vdekjet e punëtorëve në Katar/ Organizatorët e

Katar- Shefi ekzekutiv i Kupës së Botës 2022 në Doha, Nasser Al Khater, ka folur për herë të parë në lidhje me akuzat për vdekjen e punëtorëve gjatë ndërtimit të stadiumeve për zhvillimin e eventit futbollistik.

Teksa konfirmoi vdekjen e punëtorit në një kantier stërvitor gjatë fazës së grupeve pa dhënë detaje, megjithatë reagimi i tij ishte shokues.

"Vdekja është një pjesë e natyrshme e jetës, qoftë në punë, qoftë në gjumë”, tha Khater, duke shprehur zhgënjim ndaj pyetjeve të gazetarëve në lidhje me raportin. “Jemi në mes të një Kupe Bote. Dhe ne kemi një Botëror të suksesshëm. Dhe kjo është diçka për të cilën dëshironi të flisni tani?’ tha ai.

Punëtori u identifikua nga ekuipazhi në vend si Alex, një burrë nga Filipinet. Ai thuhet se ka rrëshqitur nga një platformë devijuese ndërsa po ecte pranë një piruni dhe ra në beton. Mjekët iu përgjigjën menjëherë, por Aleksi nuk mundi të shpëtonte.

Zyrtarët e Katarit thanë se kanë nisur një hetim për sigurinë në punë për vdekjen e tij, e cila ndodhi gjatë fazës së grupeve të Kupës së Botës.

The Athletic raportoi të mërkurën se punëtori filipinas ishte kontraktuar për të rregulluar dritat në një park makinash në Sealine Resort, vendi i stërvitjes së ekipit kombëtar saudit. Ai vdiq pasi ai ‘rrëshqiti nga njëlartësi ndërsa po ecte pranë automjetit dhe ra me kokë në beton’.

Kjo është një tjetër vdekje tragjike që i shtohet trajtimit të zymtë të Katarit ndaj punëtorëve migrantë. Mendohet se mund të ketë deri në 6,500 emigrantë që kanë vdekur gjatë punës në infrastrukturën e Kupës së Botës në Katar.

Më të lexuarat