BREAKING NEWS

Përfundoi nën rrotat e kamionit, zbulohet identiteti i të miturit shqiptar që humbi jetën tragjikisht në Greqi (foto)

Përfundoi nën rrotat e kamionit, zbulohet identiteti i të miturit
x
BREAKING NEWS

Del sërish teza e provimit 20 minuta pas nisjes, vjen menjëherë reagimi i Evis Kushit

Del sërish teza e provimit 20 minuta pas nisjes, vjen menjëherë
x
BREAKING NEWS

Arrestimi i Vangjush Dakos, zbulohet kur del para gjykatës ish-kryebashkiaku

Arrestimi i Vangjush Dakos, zbulohet kur del para gjykatës
x
BREAKING NEWS

Arti në zi/ Ndahet nga jeta piktorja e njohur (Emri)

Arti në zi/ Ndahet nga jeta piktorja e njohur (Emri)
x
BREAKING NEWS

Zbulohen 12 emrat e propozuar nga qeveria për ambasadorë (Lista)

Zbulohen 12 emrat e propozuar nga qeveria për ambasadorë (Lista)
x
BREAKING NEWS

Publikuan sekretet hetimore për arrestimin e Vangjush Dakos, SPAK bën lëvizjen urgjente

Publikuan sekretet hetimore për arrestimin e Vangjush Dakos, SPAK bën
x
BREAKING NEWS

Gazetarja e njohur zbardh detaje nga ngjarja në “Don Bosko”, ja kush është Nikoll Sherrniku i arrestuar edhe më parë për vrasje

Gazetarja e njohur zbardh detaje nga ngjarja në “Don Bosko”, ja
x
BREAKING NEWS

Ndryshime në Ministrinë e Infrastrukturës dhe Energjisë, ja kush emërohet zëvendësministëri i ri (Emri)

Ndryshime në Ministrinë e Infrastrukturës dhe Energjisë, ja
x

Botërori 2022

Video/ Mposhtën Belgjikën me 2 gola, tifozët marokenë i vënë 'flakën' Brukselit

Video/ Mposhtën Belgjikën me 2 gola, tifozët marokenë i

Brukseli nuk gjen prehje nga botërori. Sot kanë qenë marokenët që i kanë vënë ‘flakën’.

Maroku siguroi një fitore të madhe, të papritur, duke mposhtur Belgjikën me rezultatin e pastër 2-0. Tifozët marokenë, të shumtë në numër në Bruksel, vërshuan në rrugën e kryeqytetit për të festuar suksesin e Ziyech me shokë.

Situata doli nga kontrolli teksa tifozët nisën duke djegur makina, skuter, duke thyer dyqane, një situatë kaotike që detyrojë forcat e rendit të ndërhynin me dhunë për të qetësuar situatën. Fitorja e dielës kundër Belgjikës ishte fitorja e parë e Marokut në një Kupë Bote që kur ata e mundën Skocinë në vitin 1998. Të dyja skuadrat kanë ende një shans për t’u avancuar në 16-shen e fundit të gjithë të gjithëve në mënyrë që të përfundojnë ndeshjet e tyre të fundit në fundin e grupeve, me Belgjikën që do të luajë kundër Kroacisë dhe Marokut, që do të luajë kundër Kanadasë.

Më të lexuarat