BREAKING NEWS

Ja kush janë 2 postierët që i pastrojnë paratë Ilir Metës në Angli, udhëtimet e tyre të shpeshta dhe të pajustifikuara drejt Londrës, zbardhen detaje nga pasuritë e tij të fshehura në bankat e Zvicrës, Kongos, Qipros dhe San Marinos, dalin në skenë edh...

Ja kush janë 2 postierët që i pastrojnë paratë Ilir
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta po përgatit terrenin për të shpëtuar nga prangat e SPAK, ja “asi i tij nën mëngë”, Evi Kokalari bën deklaratën e fortë

Ilir Meta po përgatit terrenin për të shpëtuar nga prangat e
x
BREAKING NEWS

Altin Dumani akuzon Edi Ramën se ka bllokuar punën e SPAK, nuk jep fonde për shtesë personeli të BKH dhe këshilltarë ligjorë që do asistojnë prokurorët në luftën kundër korrupsionit

Altin Dumani akuzon Edi Ramën se ka bllokuar punën e SPAK, nuk jep
x
BREAKING NEWS

SHELL i plas “bombën” Edi Ramës, Shpiragu “gropa e zezë” e kompanisë, tërhiqen nga 600 milionë euro investime pa asnjë pikë nafte, bie propaganda e fondit 500 milionë euro të pensioneve të kryeministrit

SHELL i plas “bombën” Edi Ramës, Shpiragu “gropa e
x
BREAKING NEWS

Ja kush janë familjet që kontrollojnë mediat dhe bëjnë pazare me qeverinë në Shqipëri, “Freedom House” jep alarmin, prania e korrupsionit, tentativat e vazhdueshme të Berishës për të destabilizuar vendin dhe sabotuar SPAK shqetësuese, zbardhet raporti ...

Ja kush janë familjet që kontrollojnë mediat dhe bëjnë
x
BREAKING NEWS

“Bomba” e Bardhyl Resos: Edi Rama ka dosje në SHBA, në 2025 nuk do të jetë më kryeministër dhe po fituan socialistët me vota, ja rreziku që e pret

“Bomba” e Bardhyl Resos: Edi Rama ka dosje në SHBA, në
x
BREAKING NEWS

Monika Kryemadhi shpërthen kundër Ilir Metës, aludon se po bëhet “kurban” i tij, çifti në krizë të thellë pas fundosjes nga SPAK

Monika Kryemadhi shpërthen kundër Ilir Metës, aludon se po
x
BREAKING NEWS

Ja lëvizja e dyshimtë e parave mes Monika Kryemadhit dhe nënës së saj që vuri në lëvizje SPAK, i gjithë burimi i pasurisë përrallorë të familjes “Meta” i ka tek dhurimi i 500 m2 tokë dhe kursimi i 5 milionë lekëve, pallati dhe vila e tyre “mbinë si me ...

Ja lëvizja e dyshimtë e parave mes Monika Kryemadhit dhe
x

Botërori 2022

Zbulohet pasuria marramendëse e Peles, miliona dollarë të lëna pas

Zbulohet pasuria marramendëse e Peles, miliona dollarë të

Pelé, një nga individët më të shquar të shekullit të 20-të dhe shpesh i konsideruar si futbollisti më i madh i të gjitha kohërave, u nda nga jeta këtë të enjte në moshën 82-vjeçare.

Menjëherë pas vdekjes së tij, mediat ndërkombëtare kanë bërë një përmbledhje të karrierës dhe jetës së legjendës braziliane.

Marca ka bërë dhe një përllogaritje të pasurisë së Peles, ku citohet se pasuria neto e Peles në kohën e vdekjes së tij është 100 milionë dollarë amerikanë.

Pelé vazhdoi të fitonte dhjetëra miliona dollarë përmes marrëveshjeve të miratimit me bizneset gjatë dekadave të tij të pas daljes në pension, veçanërisht përmes marrëveshjes me Puman.

Në elitën e futbollit, Pelé aktualisht zotëron shumë rekorde të rëndësishme, duke përfshirë futbollistin me më shumë gola të shënuara, plot 1297 në të gjitha garat e marra së bashku.

Në Brazil, ku ka lindur, Pelé nderohet si hero kombëtar dhe mban rekordin për më shumë gola të shënuar në një sezon të vetëm, 77.

Pas daljes në pension, Pelé u bë një aktivist politik që punoi për të përmirësuar jetën e të varfërve në Brazil.

Më të lexuarat