Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Derrat pushtojnë spitalin e Gjirokastrës, pacientët largohen të tmerruar

Postuar: 12/09/2017 - 22:45

Derrat pushtojnë Spitalin Rajonal “Omer Nishani” në Gjirokastër.

Ngjarja ka ndodhur në orët e mbasdites së të martës kur një tufë derrash po enden dhe ushqehen me mbetjet spitalore të cilat gjenden lehtësisht jashtë ambienteve të spitalit, kanë hyrë në brendësi të tij.

Kjo ngjarje ka shkaktuar panik tek pacientët e sidomos në repartin e pranimit dhe në atë të kirurgjisë, ku menjëherë pasi kanë ndjerë erën kutërbuese të derrave pa fre, kanë ikur nga sytë këmbët.

Njëri prej dëshmitarëve në vendngjarje që është punonjës në Prokurorinë e Gjirokastrës i cili kërkon të ngelet anonim, u shpreh i habitur me situatën që mbizotëroi në orët e mbasdites në spitalin e vetëm rajonal në jug të vendit.

Ka qenë një situatë që as në ëndërr nuk e imagjinoja-u shpreh dëshmitari. Derrat qarkullonin të qetë në spital dhe disa paceintë nisën të largoheshin nën panik nga spitali-shprehet për Juguneës.net punonjësi i Organit të Akuzës në Gjirokastër.

Situata është normalizuar pas disa minutash me ndërhyrjen e pronarit të derrave i cili ka hyrë me nxitim në brendësi të spitalit për të tërhequr kopenë e dythundrakëve.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 5

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 19/09/2017 - 22:28

Një vajzë 21 vjeçare nga Amerika rrefen se si joga e ka ndihmuar në shërimin e kancerit.

Pas kurimit ajo tregoi se si kishte humbur të gjitha flokët dhe se si trupi i saj ishte i lodhur, por që kur filloi të bënte joga për të ndryshoi gjithçka.

Postuar: 19/09/2017 - 21:06

Studiuesit në Britani të Madhe tërheqin vërejtjen që njerëzit të cilët nuk hanë mjaft shpesh mish peshku rrezikohen nga sëmundje serioze.

Postuar: 18/09/2017 - 22:44

Jo të gjitha ushqimet janë të shëndetshmë për trupin e njeriut.

Disa zgjedhje të ushqimeve mund të ndikojnë në kujtesë dhe aftësitë tuaja njohëse.

Postuar: 18/09/2017 - 22:18

Anemia është kthyer në një nga problemet shëndetësore kryesore të shqiptarëve sëmundja që lidhet me uljen e numrit të rruazave të kuqe të gjakut dhe pakësimin e përqindjes së he

Postuar: 18/09/2017 - 14:38

Kanceri i vezoreve është lloji më agresiv i kësaj sëmundjeje pasi për fat të keq krijimi i qelizave anormale në pjesën e qafës së mitrës nuk shoqërohet

Postuar: 18/09/2017 - 12:48

Astmatikët janë rreptësisht të ndaluar të pinë duhan, kafe, alkool, lëngje të gazuara, të mos pinë qumësht të lopës, vezë, domate, mish me shumë yndyrë, lëkurën e mishit të pulë

Postuar: 17/09/2017 - 15:23

Duart përmbajnë disa nga receptorët e prekjes më të ndjeshëm në të gjithë trupin. Të gjithë këta receptorë janë të lidhur me trurin nga një rrjet nervash.