Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Dhimbjen e kokës mund ta luftoni me kripë. Mësoni si përdoret

Postuar: 10/03/2017 - 18:12

Migrena është një sëmundje që shkakton dhimbje të kokës, e cila mund të shërohet me anë të kripës. Shumë njerëz janë munduar të gjejnë metoda të ndryshme nga barnat farmaceutike, por ekziston një metodë shumë e thjeshtë për ta kaluar këtë sëmundje.

Sa herë që keni dhimbje të kokës, mjafton të mbushni një gotë me lëng limoni, ta përzieni me kripë dhe ta pini. Kjo është një metodë shumë e lehtë e cila mund të përdoret çdo ditë për tu qetësuar nga dhimbjet.

Për këtë trajtim, sugjerohet që të përdoret kripa ‘Hymalayan’ e cila ka cilësi të lartë. Arsyeja përse përdoret kripa ështe sepse është e përbërë nga minerale, gjë që redukton dhimbjet e migrenës, forcon sistemin imunitar dhe balancon nivelin e gjakut.  

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 55

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 24/05/2018 - 17:29

Duke qenë se ndodhemi në një stinë të nxehtë, hidratimi dhe freskia e trupit duhen parë si kujdesi kryesor për trupin dhe shëndetin.

Për këtë arsye është e këshillueshme që të konsumoni frutat e stinës, ku një ndër to është edhe shalqiri.

Postuar: 24/05/2018 - 16:29

Të ngrënit vetëm është një nga shkaqet më të mëdha të pakënaqësisë, sipas një hulumtimi i ri.

Postuar: 24/05/2018 - 16:25

Domatet zemërkau janë padyshim nga produktet më të veçanta ndër fruta-perimet e kultivuara në Shqipëri.

Postuar: 24/05/2018 - 16:14

Dhimbjet e kokës janë normale, por kur kthehen në kronike përbëjnë vërtet një problem serioz për ata që vuajnë.

Postuar: 24/05/2018 - 15:52

Hurmat janë një burim i mirë i vlerave shëndetësore dhe që ndikon në përmirësimin e shëndetit tek të gjithë ne për shkak të përfitime dhe rregullimit të problemeve në organizëm.

Postuar: 24/05/2018 - 15:25

Njerëzit me gjumë apnea e kanë kafkën 1.23 mm më të hollë se të tjerët.

Postuar: 24/05/2018 - 14:13

Mungesa e gjumit nuk shkakton vetëm lodhje dhe nervozizëm tek fëmijët dhe të rriturit, por mund të ketë pasoja më të rënda.