Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Koha e shalqinjve, ja efektet pozitive që kanë në trupin tonë

Postuar: 17/07/2017 - 14:18

Dëshironi të keni lëkurë pa rrudha dhe të bukur? Hani shalqinj.
Ekspertët thonë se shalqinjtë janë të paketuar me vitamina të cilat ju ndihmojnë që të qëndroni të hidratuar dhe të keni një lëkurë më të pastër.

Madje një kompani në Britani ka filluar të mbushë shishe me lëng shalqiri për kujdesin e fytyrës, dhe thotë se shitjet janë duke eksploduar.

Kjo është arsyeja pse duhet të shtoni shalqinj në dietën tuaj:

Për një lëkurë të mrekullueshme

Tuli i lëngshëm i shalqirit është perfekt për lëkurën. Ne duke u plakur humbim kolagjen – arsyeja kryesore pse lëkura fillon të rrudhet. Shalqinjtë janë të paketuar me beta-karotinë, e cila ju ndihmon që ta përmirësoni dëmin. Hani shalqinj për një lëkurë më të bukur! 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 25

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 21/06/2018 - 15:44

Fryrja e stomakut është ënjtje me dhimbje në zonën e barkut, e cila mund të shkaktohet kur hani diçka me të cilën nuk pajtohet trupi juaj.

Postuar: 21/06/2018 - 14:55

Veshkat eliminojnë toksina, filtrojnë gjakun, absorbojnë mineralet dhe neutralizojnë acidet.Keqfu

Postuar: 21/06/2018 - 14:40

Fryrja e stomakut është ënjtje me dhimbje në zonën e barkut, e cila mund të shkaktohet kur hani d

Postuar: 21/06/2018 - 12:22

Alcajmeri nuk është e vetmja gjendje shëndetësor që dëmton kujtesën.

Postuar: 21/06/2018 - 10:40

Qepët janë përdorur për trajtimin e një numri të lartë shqetësimesh shëndetësore Kjo pasi vetitë

Postuar: 21/06/2018 - 09:42

Është e qartë se ngrënia dhe jetesa e shëndetshme ndikojnë shumë në jetëgjatësinë e njeriut.

Postuar: 20/06/2018 - 23:54

Ekspozimi i përzgjatur ose jo i duhur nën rrezet e diellit mund të shkaktojë dëmtim të syve.