Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Njerëzit e palumtur postojnë më shumë në Facebook

Postuar: 13/10/2017 - 14:16

Ekspertët kanë veçuar disa postime që bëhen në rrjete sociale, që tregojnë se në jetën reale këta njerëz janë të palumtur.

Ata postojnë vazhdimisht edhe gjëra pa rëndësi

Këto persona janë të varur shumë nga teknologjia dhe nuk e imagjinojnë dot jetën e tyre pa bërë status. Mjafton të jenë në qendër të vëmendjes!

Postojnë direkt arritjet e veta

Jeta boshe e tyre bën që çdo gjë të mirë që iu ndodh në jetë t’ua tregojnë të tjerëve. Kjo është një shenjë e cila tregon se dëshironi të tregoni lumturinë tuaj. Në fakt, nëse postoni gjëra të tilla, nuk tregon lumturinë tuaj, por vetëm dëshirën tuaj për të plotësuar jetën tuaj boshe.

Postime romantike nga jeta e tyre në çift

Kërkimet kanë nxjerrë përfundimin se njerëzit të cilët postojnë foto, apo shprehje romantike për jetën e tyre në çift, në fakt ndihen të pasigurt. Njerëzit e sigurt nuk e kanë të nevojshme, t’i tregojnë të tjerëve sa shumë e duan njëri-tjetrin!

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 1

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 17/10/2017 - 22:44

Ndezja e zorrës së dymbëdhjetë dhe ulcera duhet të shërohen, por rregullat e duhura gjatë terapisë janë shumë të rëndësishme, pasi që mund të zbusin dhimbjet dhe të zvogëlojnë problemet tjera.

Postuar: 17/10/2017 - 22:28

Femrat që përdorin rregullisht bojëra për të ndryshuar ngjyrën e flokëve mund të preken nga kanceri i gjirit.

Postuar: 17/10/2017 - 21:42

Të gjithë njerëzit synojnë të jenë të lumtur, për këtë gjë duhet të kujdeseni për veten tuaj dhe inkurajoni të tjerët që të bëjnë të njëjtën gjë.

Postuar: 17/10/2017 - 20:30

Kur shkojmë për të bërë analiza, pothuajse gjithmonë na presin në gishtin e katërt.

Postuar: 17/10/2017 - 18:02

Shpesh thembrat e plasaritura gjatë sezonit të dimrit, mund të kthehen në një problem shqetësues kur vjen puna tek përdorimi i sandaleve apo shapkave të verës.

Postuar: 16/10/2017 - 21:11

Aroma e keqe e gojës, e njohur edhe si halitoza, është një problem me të cilin ballafaqohen shumë njerëz në botë.

Postuar: 16/10/2017 - 07:56

Kërkimet e fundit kanë treguar se kanella është efektive në reduktimin e dhimbjeve të cilat shkaktohen për shkak të periodave, por edhe në shumë dhimbje të tjera.