Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Si ti jepni fund stresit me aplikacionin e ri

Postuar: 12/03/2018 - 21:23

Jeta e përditshme është plot me situata stresuese dhe njerëzit shpesh nuk kanë kohë të mjaftueshme për t'u çlodhur. Këto aplikacione janë të dizajnuara për t'u siguruar njerëzve relaksim dhe relaksim në "fluturim"

Në internet sot ne mund të gjejmë aplikacione që ju ndihmojnë në të gjitha aktivitetet tuaja të përditshme, duke filluar me blerjen, argëtimin, udhëtimin dhe përmirësimin e shëndetit tuaj.

Për më tepër, aplikacionet që pretendojnë të ndihmojnë ruajtjen e shëndetit mendor, përfshirë stresin, ankthin dhe depresionin, janë në dispozicion, autorët e të cilëve pretendojnë të jenë të shkëlqyeshëm për përmirësimin e mirëqenies së përgjithshme psikologjike, transmeton lajmi.net.

Mbështetje shtesë

Për shembull, rrisni kohën që kaloni me fëmijët ose kafshët shtëpiake, shkoni në një ekskursion të këndshëm ose zgjidhni disa hobi të këndshëm. Aplikacionet mund të jetë mbështetje shtesë, në sajë të faktit se shumë përmbajnë mjete të dobishme për vetë-ndihmë dhe mbështetje, duke përfshirë meditim, hipnozë, terapi njohëse të sjelljes dhe rrjeti mbështetës i cili përfshin terapistët licencuar.

Aplikimet më të mira për shëndetin mendor.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 35

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 13/12/2018 - 14:27

A e keni përjetuar ndonjëherë ndjesinë sikur zemra do t’ju dalë nga kraharori?

Po ndjesinë e zemrës që sikur resht së rrahuri për një sekondë?

Postuar: 13/12/2018 - 14:16

Kafeina është një nga stimuluesit më të përdorur në botë.

Postuar: 13/12/2018 - 13:01

Pirja e kësaj pije të nxehtë të përbërë nga mjalti, limoni dhe uji nuk është asgjë më pak se e

Postuar: 13/12/2018 - 12:25

“Po jetojmë në një botë ku lemonada përbëhet prej shijeve artificiale që derivojnë nga li

Postuar: 13/12/2018 - 08:56

Një studim i fundit shkencor mbi tensionin ka zbuluar se njerëzit që vuajnë nga pagjumësia kronik

Postuar: 13/12/2018 - 08:37

Hudhra është një ushqimet më mirëbërëse për organizmin.

Postuar: 13/12/2018 - 07:43

Mbyll sytë fort, shpreh një dëshirë dhe fryji qerpikut të cilin e mban me mollëzat e gishtave&h