Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Uthulla e mollës shpëtim për sinozitin

Postuar: 13/09/2017 - 21:33

Njeriu çdo ditë përballet me probleme të ndryshme shëndetësore. 

Sinoziti është një problem i madh dhe shumë njerëz preken nga kjo sëmundje inflamatore.

Përdorimi i uthullës së mollës është një formulë efikase në trajtimin e kësaj sëmundje.

Formula që mbart uthulla e mollës, nuk krijon aspak probleme anësore, ndërsa në krahasim me produktet farmaceutike ajo është shumë ekonomike dhe tejet efikase në dobi të shëndetit.
 
Uthulla e mollës eliminon infeksionet dhe ndikon në parandalimin e shfaqjes së infeksioneve të reja në lidhje me sëmundjen e sinozitit që prekë shumë njerëz në mbarë botën.

Përdorimi i uthullës së mollës  ndikon në lehtësimin e rrugëve të frymëmarrjes pasi në përbërjen e saj ka vitamina të ndryshme si, vitaminën E, A dhe B1.

Gjithashtu uthulla e mollës është e përbërë nga kalcium dhe përbërje magnezi, por jo vetëm kaq, uthulla ka në përbërjen e saj acid, i cili eleminon shpërndarjen e baktereve në trupin e njeriut.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 12

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 18/01/2018 - 11:09

Ka disa njerëz që sapo hyn stina e dimrit, i shikon thuajse gjithmonë me viroza. Po ashtu edhe fëmijët e vegjël, disa janë shumë delikatë dhe ftohen menjëherë. E gjitha ka të bëjë me imunitetin tonë. Por, kur temperaturat ulen, trupi ynë është më i predispozuar për tu prekur nga i ftohti dhe gripi.

Postuar: 18/01/2018 - 10:48

Shkon në 16 numri i të prekurve me fruth, ndërsa 2 raste të tjera janë të dyshuar.

Postuar: 17/01/2018 - 15:03

Çaji i lulëkuqes përveç shërimit të kollës ndihmon edhe në përmirësimin e fytit.

Postuar: 17/01/2018 - 14:11

Shumë njerëz janë në gjendje të bëjnë çmos për të humbur peshë, por nëse nuk ka ndonjë arsye të qartë se përse po e humbni peshën, atëherë kjo mund të jetë indikator i një sëmun

Postuar: 17/01/2018 - 13:26

Në momentin që bebet i zë gjumi nëna mundohet të bëjë gjithçka që ai të mos zgjohet.

Postuar: 17/01/2018 - 11:59

Kemi apo jo dorashka fakti është që i ftohti dëmton lëkurën tonë. Duke u kujdesut për fytyrën por edhe duart është një rrit i përditshëm tashmë në këtë periudhë.

Postuar: 17/01/2018 - 10:20

Çdo vit, Environmental Working Group nxjerr një listë të quajtur “Dirty Dozen”, ku pasqyrohen 12 frutat dhe perimet që përmbajnë më shumë pesticide.