BREAKING NEWS

“Ku ishe ti president u vranë 4 persona në mes të ditës”, paditi në SPAK ministren Gjonaj, shpërthejnë keq komentuesit ndaj Metës: Pse të dalim në 2 Mars për të mbrojtur floririn e Krrabës

“Ku ishe ti president u vranë 4 persona në mes të
x

Shëndeti

2 maska rinuese me aspirinë, me efekt në 30 minuta

2 maska rinuese me aspirinë, me efekt në 30 minuta

Janë të njohura cilësitë e saj qetësuese, por ajo që dihet më pak është fakti që aspirina shërben edhe si përbërja bazë për maskë fytyre – një nga maskat më të suksesshme, me përbërës natyralë.

Kimikisht, aspirina ka ngjashmëri me acidin salicili (Beta Hydroxy Acid), i cili ndihmon lëkurën në pastrimin e thellë të saj.

Kështu, përdorimi i përjavshëm i maskës me aspirinë përmirëson përgjithmonë përbërjen e lëkurës (sheshon rrudhat dhe zvogëlon poret) dhe rrallon në mënyrë të dukshme ose ndalon edhe krijimin e akneve të tjera.

Në vijim, ne do t’ju njohim me dy maska me bazë aspirinën, që jep efekt botoksi brenda 30 minutash.

Janë të thjeshta në përgatitje dhe me rezultat magjik: Fytyra jote do të jetë më e pastër, e butë dhe e lëmuar.

Maskat me aspirinë, në mënyrë të veçantë, janë të dobishme për lëkura të yndyrshme, lëkura mikse dhe me akne.

MASKA Nr. 1
Efektin do ta ndjeni direkt pas 30 minutash

Përgatitja:

5 aspirina

2 lugë gjelle me mjaltë

1 lugë gjelle me kos

Përgatitja:

Lajeni fytyrën me ujë të ftohtë më parë, pastaj vendosni një pecetë në mikrovalë dhe ngroheni për 30 sekonda.

Aplikojeni në fytyrën tuaj për 10 minuta që të hapen poret.

Shtypni tabletat e aspirinës dhe përziejeni me përbërës të tjerë.

Pastaj aplikoni maskën në fytyrën tuaj dhe lëreni për gjysmë ore.

Më pas, lani fytyrën tuaj me ujë të ftohtë.

Maska nr 2

Përdorimi: Shkri 2-3 aspirina në dy lugë ujë.

Përzieje me një ose me më shumë nga përbërësit e mëposhtëm natyralë, duke i shtuar dhe gjysmë luge vaj ulliri:

Kos

Xhel Aloe Vera (mund ta gjesh në farmaci)

Argjile

Mjaltë

Masa nuk ka shumë rëndësi.

Thjesht përdor përbërësit që ke në dispozicionin në një masë, me të cilën mund të mbulosh mirë fytyrën.

Përzieji mirë të gjithë përbërësit.
Përhap një shtresë të hollë në fytyrë dhe lëre të thahet (për gati 15 minuta).

Hiqe duke e fërkuar me lëvizje rrethore të buta për një pastrim më të mirë dhe shpëlaje fytyrën me ujë të vakët.

Në të dyja rastet e recetave me aspirinë, pasi të hiqni maskat, hidratoni lëkurën me krem.

Ne rekomandojmë kremin me jargë kërmilli “SNAIL CREAM”, pasi ka veti edhe që të mbushë poret e zmadhuara, ndërsa neutralizon aknet, shenjat e moshës, sheshon rrudhat etj.

Edhe nëse nuk e përdorni cdo natë, të paktën përdoreni sa herë bëni banjë të plotë, pasi do t’jua mbajë fytyrën e hidratuar dhe rrudhat larg, deri në larjen tjetër.

Ka efekt maksimal, në kohë afatgjatë!

– Serumi me jargë kërmilli ka efekt tridimensional që arrin të sheshojë rrudhat dhe të ngrejë lëkurën e varur në fytyrë, apo ku dëshironi.

– Ka efekt botoksi krejtësisht natyral dhe përveçse zhduk rrudhat, zbardh pigmentin e lëkurës duke hequr çdo njollë apo kapilar të kuq, mbyll aknetë dhe hidraton në thellësi.

Ngadalëson procesin e plakjes së lëkurës dhe neutralizojnë efektin dëmtues të radikaleve të lira.

2. KREMI ME JARGË KËRMILLI
Paketimi i ri “SNAIL CREAM” ka edhe kremin me jargë kërmilli, që vjen më cilësor se kurrë, pasi është prodhim i fundit.

– SNAIL CREAM, një eliksir bukurie si asnjë krem tjetër: Me efekt lifting, rigjenerues, sfumues njollash, aknesh, hidratant i shkëlqyer që nuk yndyros

– Paketimi që mban vulën 100 % natyral, Premium, i formuluar vetëm me jargët e kërmillit dhe vitamin E.

– Përbërësit e tjerë që mund të lexoni mbi paketimin e kremit, si psh Allantoin, kolagjen, acid hialuronik, glikoproteina, proteoglikane dhe agjentë antimikrobialë, janë të gjithë elementë natyralë që i përmbajnë vetë jargët e kërmillit, pa qenë nevoja të shtohen artificialisht.

– Pra, SNAIL CREAM nuk ka asnjë përbërës kimik dhe nuk përmban paraben dhe fragrance.

Në këtë mënyrë, kremi me jargët e kërmillit veprojnë si një “botoks në kushte shtëpie” me fuqi të lartë rinuese, që riparon, rindërton dhe rikrijon lëkurën.

– Kremi me jargë kërmilli është për gjithçka: Një antirrudhë e fortë, një heqëse njollash, një shpartalluese aknesh apo… thjesht një hidratant i përditshëm (ka edhe SPF 15).

– Ndryshe nga shumë produkte të tjera kozmetike, ky krem nuk yndyros sikur po djersini gjithë kohës në fytyrë, duke ju vënë në siklet para miqve apo takimeve të punës.

ÇFARË JU NDODH KUR VINI KREMIN ME JARGË KËRMILLI
– Mbush rrudhat, deri në thellësi. Parandalon krijimin e vijëzimeve të reja.

– Rindërton qelizat e reja të lëkurës.

– Efekt i ndjeshëm LIFTING. Rivendoset elasticiteti i fytyrës, duke mbledhur lëkurën e lëshuar.

– Rrit prodhimin e kolagjenit edhe në lëkurën rreth syve, që është zonë delikate.

– Rritet lagështia natyrale e lëkurës, duke i kthyer freskinë.

– Hidraton dhe ushqen lëkurën e fytyrës në thellësi.

– Heq shenjat, njollat apo poret e mëdha në lëkurë.

Madje, ka efekt të paparë edhe kundër strijave, falë efektit “mbledhës” të lëkurës dhe rigjenerues.

– Ndihmon për të luftuar bakteret dhe infeksione të ndryshme lëkure, sidomos aknet.

– I përkryer si një bazë për make-up, ose për t’u përdorur para ekspozimit në diellit.

PËRDORIMI: Vendoseni në fytyrë të pastër, me levizje të buta nga brenda-jashtë në fytyrë dhe nga posht-lart për në pjesën e qafës (dekoltesë).

SNAIL CREAM mund të vendoset edhe mbi qepallë apo në zonën e syve, sepse nuk ka shkakton asnjë lloj alergjie apo lotimi, edhe në lëkurat e ndjeshme.

NUK YNDYROS, ndër kremrat unikë që nuk e djersin fytyrën, sado të vini.

Brenda 5 minutave nga aplikimi, fytyra do ta thithë, ndërsa do ta kuptoni menjëherë ndryshimin!

Burimi: SuperShendeti