Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

2 mijë vite na e kanë mbajtur të fshehtë, del receta e ilaçit që po “tërbon” mjekët, shëron shumë sëmundje të rënda

Postuar: 14/10/2019 - 13:53

A e dini se më shumë se 2 mijë vjet në Tibet ky ilaç përdoret për shërimin e dhimbjeve të shumta?

Zbulojeni! Ja përgatitja:

  1. Hudhrën e qëroni dhe preni në pjesë të mëdha.

  2. Pjesët e hudhrës i hidhni në kavanozin prej qelqit.

  3. Shtojeni alkoolin mjekësor dhe përbërësit i përzieni me lugë.

  4. Kavanozin e mbyllni, e lini anash dhe mos e hapni në dhjetë ditët e ardhshme.

  5. Pas 10 ditësh, e përzieni ilaçin dhe kavanozin më pas e futni në frigorifer.

PËRDORIMI:

Në një gotë ujë shtojini dy pika të ilaçit. Ujin duhet ta pini para mëngjesit, drekës dhe darkës. Ilaçin ta përdorni 12 deri 15 ditë. Ilaçi përdoret për: Rregullimin e shtypjes së gjakut, forcimin e sistemit imun, si para po ashtu edhe pas sëmundjes, e forcon organizmin në sezonin e ftohjes dhe gripit, ul nivelin e kolesterolit në gjak, shëron astmën, bronkitisin dhe gastritin, përshpejton punën e metabolizmit.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 19/11/2019 - 19:17

Gjumi është një gjendje e natyrshme pushimi i rregullt trupor.Ai është përkufizuar si një gjendje e pavetëdijshme. Kur njeriu nuk fle mjaftueshëm është më i rrezikuar që ti krijohen rrudha në fytyrë.

Postuar: 19/11/2019 - 18:13

Shpesh herë, meshkujt duan të dinë se çfarë pëlqejnë femrat tek ata.Për këtë, shkencëtarët bënë n

Postuar: 19/11/2019 - 17:48

Shegët nuk janë vetëm për t’u konsumuar, por mund të përdoren edhe si produkt bukurie.

Postuar: 19/11/2019 - 15:50

Çdo ditë të javës i bashkohet një grup ushqimor deri në fundjavë.

Postuar: 19/11/2019 - 13:46

Mediat e huaja kanë shkruar së fundmi për mundësinë që do të kenë së shpejti të gjitha gratë për

Postuar: 19/11/2019 - 08:25

Pavarësisht se i dimë dëmet që sjell duhani për shëndetin tonë, të shumtë janë ata që e pijnë atë

Postuar: 18/11/2019 - 18:34

Mjalti është një ushqim fantastik për shëndetin e njeriut.Mjalti i bën mirë organizmit nga jashtë