BREAKING NEWS

U plagosën në Gramsh, pasagjerët sirianë dërgohen me urgjencë tek Spitali i Traumës

U plagosën në Gramsh, pasagjerët sirianë dërgohen me
x

Shëndeti

2 mijë vite na e kanë mbajtur të fshehtë, del receta e ilaçit që po “tërbon” mjekët, shëron shumë sëmundje të rënda

2 mijë vite na e kanë mbajtur të fshehtë, del receta e

A e dini se më shumë se 2 mijë vjet në Tibet ky ilaç përdoret për shërimin e dhimbjeve të shumta?

Zbulojeni! Ja përgatitja:

  1. Hudhrën e qëroni dhe preni në pjesë të mëdha.

  2. Pjesët e hudhrës i hidhni në kavanozin prej qelqit.

  3. Shtojeni alkoolin mjekësor dhe përbërësit i përzieni me lugë.

  4. Kavanozin e mbyllni, e lini anash dhe mos e hapni në dhjetë ditët e ardhshme.

  5. Pas 10 ditësh, e përzieni ilaçin dhe kavanozin më pas e futni në frigorifer.

PËRDORIMI:

Në një gotë ujë shtojini dy pika të ilaçit. Ujin duhet ta pini para mëngjesit, drekës dhe darkës. Ilaçin ta përdorni 12 deri 15 ditë. Ilaçi përdoret për: Rregullimin e shtypjes së gjakut, forcimin e sistemit imun, si para po ashtu edhe pas sëmundjes, e forcon organizmin në sezonin e ftohjes dhe gripit, ul nivelin e kolesterolit në gjak, shëron astmën, bronkitisin dhe gastritin, përshpejton punën e metabolizmit.