Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

3 aromat që vrasin mushkonjat disa metra larg (Receta e thjeshtë si ti krijoni)

Postuar: 18/06/2019 - 19:02

Në verë, të gjithë duam të kalojmë më shumë kohë në ajër të pastër, të ecim në park dhe të shijojmë gjelbërimin dhe lulet. Por mushkonjat mund të shkatërrojnë edhe pushimet më të mrekullueshme. Bright Side, ka  gjetur 3 recetat me aromat natyrore që do të trembin mushkonjat që larg, kështu që ju mund të shijoni kënaqësitë e verës.

Përzieni pluhur vanilje me pudër për fëmijë në raportin 1 deri në 10 dhe aplikoni atë në të gjitha pjesët e hapura të trupit tuaj. Ju gjithashtu mund të përzieni vaniljen me ujë dhe ta vendosni në një shishe me sprucim e më pas të lyeni trupin tuaj.

Vendosni 5 g thelpinj karafili në një gotë me ujë dhe vlojini ato për 15 minuta. Përzieni 10 pika të kësaj substance me 1 tlugë gjelle të çdo parfumi që përdorni dhe më pas spërkateni në trupin tuaj.  

Lulet e kamomilës janë një ilaç i vjetër natyror kundër mushkonjave. Lulet e thata dhe gjethet e kesaj bime ndikojnë ne qelizat nervore te insekteve. Ju mund të vendosni vetëm disa grumbuj të vegjël kamomilë rreth banesës ose shtëpisë tuaj.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 23/07/2019 - 11:27

Përveç se të merrni diell, të laheni, të relaksoheni dhe të luani, në plazh mund të bëhen edhe shumë aktivitete të tjera si për shembull të ecni këmbë zbathur në rërë, gurë apo në ujë.

Postuar: 22/07/2019 - 23:37

Kur bëhet fjalë për trupin e njeriut, duhet të dini se ai është i ndikuar nga ndryshimet që ndodh

Postuar: 22/07/2019 - 19:25

Te gjithë e dimë mire rendesine qe kane mushekrite dhe sesa duhet te kujdesemi per to.

Postuar: 22/07/2019 - 08:51

Portokalli i kuq është një frut që përmban vitamina dhe potasium, por ai mund t’ju bëjë më

Postuar: 21/07/2019 - 16:03

Gjatë sezonit veror, plazhi është vendi më i frekuentuar dhe i preferuari i të gjithëve, për shka

Postuar: 21/07/2019 - 15:12

Gjatë sezonit veror, plazhi është vendi më i frekuentuar dhe i preferuari i të gjithëve, për shka

Postuar: 21/07/2019 - 12:20

Limoni është një frut shumë kurativ i familjes së agrumeve, madje më i pëlqyeri ndër ta, për vler