Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

5 gjërat që na i kanë mbajtur sekret për vaginën

Postuar: 19/11/2018 - 23:56

Vagina është një mrekulli më vete. Mendojeni pak, na fal kënaqësi seksuale, pastrohet vetë dhe më e rëndësishmja sjell në jetë bebin.Por ka disa gjëra që nuk i dimë mirë për këtë organ gjenital, ndaj le ti mësojmë njëherë e mirë tani:

 
Gjatë eksitimit, vagina zgjerohet shumë
 
Vagina në gjendje normale është rreth 3-4 cm e gjërë, por gjatë seksit mund të arrijë deri në 8 – 9 cm. Gjatë këtij momenti, vagina zgjerohet duke tërhequr lart mitrën dhe duke krijuar hapësirë në vaginë për organin gjenital të mashkullit. Në këtë mënyrë, spermatozoidët mund të arrijnë në qafën e mitrës!
 
Mund të kemi lindur pa himenin
 
Duket se disa prej nesh nuk kanë lindur me himenin! Himeni është një shtresë e hollë e lëkurës, që mbulon vrimën vaginale. Por duket,  se jo të gjitha shtresat janë të krijuara njësoj.
 
Është shumë e vështirë për të përjetuar orgazmën kur ke një klitor të vogël
 
Ok, le të mos bëhemi si të pafajshëm! Në seks, madhësia ka shumë rëndësi. Ekpertët kanë studiuar rreth 30 klitore të femrave të moshave të ndryshme, ku disa prej tyre e kishin shumë të vështirë të përjetonin orgazmën si pasojë e klitorit të vogël.
 
Depresioni vaginal
 
Është diçka shumë e dhimbshme dhe prek femrat e të gjitha moshave, njihet ndryshe me termin “vulvodynia”. Shkakton dhimbje shumë aty poshtë dhe gjatë seksit, saqë mund  të jetë e papërballueshme. Ndaj duhet vizituat mjeku!
 
Vagina vuan kur nuk bëjmë mjaftueshëm seks
 
Ndodh për shumë e shumë arsye, të mos bëjmë seks rregullisht! Ky qënka një mallkim për vaginën, e cila bëhet më e thatë se zakonisht dhe shkakton kruajtje dhe djegie. Por nuk ka nevojë gjithmonë të kryeni marrëdhënie seksuale, sepse fare mirë mund t’i bëni vetë qejfin vetes!

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 2

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 10/12/2018 - 18:40

Telefoni është kthyer në një mjet të pandashëm teknologjik në përditshmërinë tonë.Përmes tij ne kemi mundësi që të sigurojmë të dhëna të shumta që nga videot argëtuese dhe deri tek ato informueset.Por ju nuk e dini se

Postuar: 10/12/2018 - 18:38

Doktori gjerman Maren Franz ka kryer një sërë studimesh dhe rezultatet e arritura i ka përmbledhu

Postuar: 10/12/2018 - 13:58

Ajo është pjesë e kompleksit të vitaminave B dhe ndryshe njihet si vitamina H.

Postuar: 10/12/2018 - 13:57

Si të humbas peshë, pa vajtur në palestër?
 

Postuar: 10/12/2018 - 13:48

Gjakderdhja në hundë, e quajtur ndryshe epistasa, përfshin rrjedhjen e gjakut nga brenda hundës

Postuar: 10/12/2018 - 10:01

Përpara shpikjes së frigoriferëve me ngrirje, ruajtja afatgjatë e ushqimeve bëhej me ndihmën e dë

Postuar: 10/12/2018 - 09:55

Çarjet e lëkurës janë dëmtime të indeve lidhore, të cilat shfaqen me rastin e zgjatjes vrullshm