Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

5 sekretet e përdorimit të llakut të flokëve që nuk i dinit, por do t’ju “shpëtojnë jetën”

Postuar: 19/04/2019 - 13:18

Mendoni që llaku i flokëve shërben vetëm për të kontrolluar flokët e padisiplinuar epo e keni gabim!  Ka kaq shumë përdorime të saj për në shtëpinë tuaj. Ne kemi grumbulluar 5 më të përdorurit. Llaku i flokëve mund të bëjë gjithçka duke hequr njollat nga lëkura deri tek parandalimi që këpucët të rrëshqasin.  Hidhni një sy kësaj liste me atë çfarë mund të bëni vetëm me një llak flokësh:

Të ndaloni getat tuja nga grisja: Nëse ato akne filluar të hollohen ka shumë gjasa që më pas do grisen kështu që nëse e shihni diçka të tillë por nuk keni për momentin një palë të tjera përdorni llakun. Të paktën do të mund t’i vishni dhe për disa ditë.
 
Për zbukurimin e frutave: Nëse keni një shportë të preferuar të cilën dëshironi ta mbani si zbukurim mbushur plot me fruta, atëherë merrni të preferuarat tuaja dhe lyejini me llak. Kështu nuk do të harxhoni lek për fruta fallco.
 
Qimet e qenushit apo të maces në shtëpi e bëjnë të pamundur që pantallonat apo veshjet tuaja të qëndrojnë të pastra gjithmonë. Llaku mund t’ju ndihmojë: thjesht aplikojeni në pjesën me qime dhe më pas përdornin një furçë që për t’i hequr.
 
Nëse personi i zemrën ju ka dhuruar një buqetë me lule të cilën do të donit ta mbanit sa më gjatë mjafton ta spruconi me llak flokësh dhe ato do të duken më të bukura dhe do të zgjasin më shumë.
 
Nëse këpucët tuaja të preferuara ju rrinë pak të mëdha dhe si rrjedhojë këmbët ju dhëmbin, mjafton t’i spruconi këto të fundit me llak dhe do të qëndrojnë kompakt me këpucët.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 23/05/2019 - 08:26

Disa nga llojet e kancerit janë të shmangshëm vetëm duke ndryshuar disa produkte ushqimore në dietën tonë të përditshme.
 

Postuar: 23/05/2019 - 07:26

Ushqyerja në syfyr është shumë e rëndësishme pasi koha e agjërimit është e gjatë.

Postuar: 22/05/2019 - 21:09

Të dhënat e Institutit të Shëndetit Publik tregojnë se në katër vitet e fundit, numri i qytetarëv

Postuar: 22/05/2019 - 19:24

Limoni është agrume që historikisht lidhet me të ashtuquajturat "metodat kuruese natyrore&qu

Postuar: 22/05/2019 - 09:44

Një studim gjerman ka treguar se si tensioni i lartë mund të ulet me muzikën klasike të Wolfgan

Postuar: 22/05/2019 - 09:06

Prej vitesh është debatuar mbi faktin nëse vezët janë të mirë apo të këqija për ty?

Postuar: 21/05/2019 - 23:42

 Të gjithë ju që jeni në një lidhje, duhet të dini të dalloni se kur diçka po shkon keq, dhe