Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

6 mënyrat natyrale si ti balanconi hormonet

Postuar: 06/12/2018 - 09:27

 Balancimi i hormoneve lidhet ngushtë me shëndetin tonë mendor dhe atë fizik. Pra, nëse ju keni probleme hormonale jeni më të prirur të keni edhe probleme të tjera shëndetësore. Gjithmonë këto probleme duhet t’i diskutoni me mjekun, megjithatë para mund të provoni t’i rregulloni edhe me mënyra natyrale. Më poshtë po ju tregojmë 6 mënyra.

1-Konsumoni sa më shumë vezë
2- Praktikoni çdo mëngjes diafragmën
3- Konsumoni ushqime sa më të freskëta
4- Krijoni një dietë të pasur ushqimore
5- Përdorni vajra esenciale
6- Ecni hërë pas here zbathur

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 2

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 10/12/2018 - 19:57

Pasi dobësohen shumë persona nuk arrijnë dot të humbin shëndetin e fituar në fytyrë dhe kjo kthehet shpesh në problem për paraqitjen.

Postuar: 10/12/2018 - 18:40

Telefoni është kthyer në një mjet të pandashëm teknologjik në përditshmërinë tonë.Përmes tij ne k

Postuar: 10/12/2018 - 18:38

Doktori gjerman Maren Franz ka kryer një sërë studimesh dhe rezultatet e arritura i ka përmbledhu

Postuar: 10/12/2018 - 13:58

Ajo është pjesë e kompleksit të vitaminave B dhe ndryshe njihet si vitamina H.

Postuar: 10/12/2018 - 13:57

Si të humbas peshë, pa vajtur në palestër?
 

Postuar: 10/12/2018 - 13:48

Gjakderdhja në hundë, e quajtur ndryshe epistasa, përfshin rrjedhjen e gjakut nga brenda hundës

Postuar: 10/12/2018 - 10:01

Përpara shpikjes së frigoriferëve me ngrirje, ruajtja afatgjatë e ushqimeve bëhej me ndihmën e dë