Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Për 7 ditë 7 gota, kjo është dieta për të humbur peshë shpejt

Postuar: 19/04/2019 - 11:39

Humbja e peshës është një nga objektivat kryesore të shumë njerëzve, si nga pikëpamja estetike dhe nga pikëpamja shëndetësore.Për të humbur peshë, së pari duhet të ndryshoni regjimin tuaj të ngrënies, sepse shpesh është përdorimi i ushqimeve yndyrore dhe kaloritë që përcaktojnë akumulimin e yndyrës në trup.

 
Një metodë e natyrshme për të eliminuar yndyrën e tepërt është 7 ditë 7 gota. Le ta shohim së bashku:
 
Receta
 
1.një kërcell i selino
 
2.një kastravec
 
3.një gotë gjethe majdanoz
 
4.tre feta ananas
 
5.ujë
 
Përgatitja
 
1.Lani frutat dhe perimet
 
2.Pritini gjithçka në copa dhe futeni në blender
 
3.Nuk ka qëndrueshmëri të përsosur për këtë pije, kështu që shtoni pak ujë në qoftë se preferoni një smooth të trashë ose shumë nëse dëshironi ta konsumoni atë të lëngët.
 
Konsumi
 
Pini një gotë të kësaj pije me stomak bosh për 7 ditë rresht.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 23/05/2019 - 08:26

Disa nga llojet e kancerit janë të shmangshëm vetëm duke ndryshuar disa produkte ushqimore në dietën tonë të përditshme.
 

Postuar: 23/05/2019 - 07:26

Ushqyerja në syfyr është shumë e rëndësishme pasi koha e agjërimit është e gjatë.

Postuar: 22/05/2019 - 21:09

Të dhënat e Institutit të Shëndetit Publik tregojnë se në katër vitet e fundit, numri i qytetarëv

Postuar: 22/05/2019 - 19:24

Limoni është agrume që historikisht lidhet me të ashtuquajturat "metodat kuruese natyrore&qu

Postuar: 22/05/2019 - 09:44

Një studim gjerman ka treguar se si tensioni i lartë mund të ulet me muzikën klasike të Wolfgan

Postuar: 22/05/2019 - 09:06

Prej vitesh është debatuar mbi faktin nëse vezët janë të mirë apo të këqija për ty?

Postuar: 21/05/2019 - 23:42

 Të gjithë ju që jeni në një lidhje, duhet të dini të dalloni se kur diçka po shkon keq, dhe