Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

8 gjërat që nuk duhet t'ia jepni kurrë edhe një të afërmit tuaj

Postuar: 10/01/2019 - 18:40

Të gjithë e dimë se furçën e dhëmbëve nuk duhet ta përdorin dy persona. Ajo është një send personal që përmban baktere dhe shpesh herë kthehet në burim sëmundjesh. Megjithatë janë edhe disa sende të tjerë, të cilët deri më sot ndoshta do i keni ndarë me dikë tjetër, por bëni mirë që të mos përsërisni këtë gabim. Më poshtë po ju tregojmë një listë të gjërave që nuk duhet të kenë kurrë më shumë se një pronar.

 
1-Buzëkuqët
 
2-Kufjet
 
3-Pjasterin
 
4-Antidjersën
 
5-Peshqirin
 
6-Manikyrët dhe produktet e tjera të kozmetikës
 
7-Produktet e kujdesit të lëkurës
 
8-Shapkat që mbani brenda në shtëpi/revistawho.com
 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 18/01/2019 - 13:34

Një studim i rreth gjysmë milioni njerëzish në Kinë sugjeron se një vezë e përditshme mund të zvogëlojë rrezikun e sëmundjeve të zemrës dhe goditjeve.

Postuar: 18/01/2019 - 12:54

Shqetësimet e shumta në jetën e përditshme shpesh herë na bëjnë të kalojmë stres të vazhdueshëm.

Postuar: 18/01/2019 - 12:42

Vitet e fundit kanceri i lëkurës është kthyer në një sëmundje shumë serioze duke ,arrë parasysh f

Postuar: 18/01/2019 - 09:32

  Mëngjesi është një ndër vaktet më të rëndësishme për të pasur një shëndet sa më të mirë.

Postuar: 18/01/2019 - 09:09

Nëse shihni që ju kanë dalë gjëndra mbas koke ose pranë veshit atëherë duhet të shkoni menjëherë

Postuar: 18/01/2019 - 08:58

Rrepat përdorim të madh gjejnë në ushqime,por pak njerëz janë të informuar për vetitë shëndetësor

Postuar: 18/01/2019 - 08:52

 Për disa njerëz është më e zakonshme që pas zgjimit nga mëngjesi të vrapojnë drejt kuzhinës