BREAKING NEWS

Përditësimi më i fundit i situatës së Covid-19 në vend/ Ulet numri i infektimeve, Ministria publikon të dhënat: Ja sa persona kanë humbur jetën ditën e sotme

Përditësimi më i fundit i situatës së Covid-19 në
x

Shëndeti

A jeni kurioz të shihni çfarë ndodh me enët tuaja pasi mbyllni derën e pjatalarëses? Ndiqni videon interesante

A jeni kurioz të shihni çfarë ndodh me enët tuaja pasi

Të gjithë kemi pyetur veten se çfarë ndodh me enët pasi mbyllim derën dhe aktivizojmë pjatalarësen.

Është tepër interesante  të shohësh momentin se si zhduken mbetjet e ushqimeve nga enët dhe ato bëhen plotësisht të pastra.

Në videon më poshtë do të shihni se si pastrohen enët me më pak ujë duke ricikluar ujin gjatë ciklit të larjes. Më pas uji kullohet dhe del uji i pastër gjatë ciklit të shpëlarjes dhe në fund enët thahen.