BREAKING NEWS

Vdekja e mistershme e 4 turistëve rusë në Qerret të Kavajës, zbardhet dosja e Prokurorisë: Çfarë u zbulua nga pamjet filmike dhe këqyrja e pishinës

Vdekja e mistershme e 4 turistëve rusë në Qerret të
x
BREAKING NEWS

Super-operacioni anti-drogë i SPAK/ Zbardhen emrat e policëve të arrestuar, nga nënkomisari deri tek kryeinspektori. SHÇBA-ja zbulon detajet (EMRAT)

Super-operacioni anti-drogë i SPAK/ Zbardhen emrat e policëve të
x
BREAKING NEWS

Pse hesht Ilir Meta? Ish-kreu i SHISH Fatos Klosi tregon pse është i shqetësuar presidenti: Ndodhet në një pozitë të vështirë, pritet...

Pse hesht Ilir Meta? Ish-kreu i SHISH Fatos Klosi tregon pse është i
x
BREAKING NEWS

Dhunohet kryetari i bashkisë në Vlorë, dalin dyshimet e para, vihet në pranga një 57-vjeçar (DETAJE)

Dhunohet kryetari i bashkisë në Vlorë, dalin dyshimet e para,
x
BREAKING NEWS

Prapaskenat si vetingu do burgosë pushtetarët, pas zbulimit të pasurive korruptive nis menjëherë ndjekja penale, 223 politikanë në lupën e SPAK

Prapaskenat si vetingu do burgosë pushtetarët, pas zbulimit të
x
BREAKING NEWS

Luftë e ashpër në PD, Basha i prerë se beteja e Berishës është e humbur, akuzon ithtarët e ish-kryeministrit se u pasuruan kur ishin në pushtet

Luftë e ashpër në PD, Basha i prerë se beteja e
x
BREAKING NEWS

Integrimi i Shqipërisë në BE, ambasadorja Yuri Kim del me reagimin e rëndësishëm: Të nisin negociatat pa vonesa!

Integrimi i Shqipërisë në BE, ambasadorja Yuri Kim del me
x

Shëndeti

“Ai është i dëshpëruar”/ Donald Trump merr vendimin e papritur ndaj mbesës së tij 

“Ai është i dëshpëruar”/ Donald Trump merr

Ish -Presidenti Donald Trump ka paditur mbesën e tij dhe The New York Times për një histori të vitit 2018 në lidhje me pasurinë dhe taksat e familjes së tij.
Padia e Trump, e ngritur në gjykatën shtetërore në Nju Jork , akuzon Mary Trump për shkeljen e një marrëveshjeje zgjidhjeje duke zbuluar regjistrat e taksave që ajo mori në një mosmarrëveshje mbi pronën e Fred Trump.

Padia akuzon Times dhe tre nga reporterët e saj hetues, Susanne Craig, David Barstoë dhe Russell Buettner, për kërkimin e Mary Trump si një burim informacioni dhe bindjen e saj për të dorëzuar dokumentet. Padia pretendon se gazetarët ishin të vetëdijshëm se marrëveshja e zgjidhjes e ndalonte atë të zbulonte dokumentet.
Historia e Times sfidoi pretendimet e Trump për pasuri të vetë-bërë duke dokumentuar sesi babai i tij, Fred, i kishte dhënë atij të paktën 413 milionë dollarë gjatë dekadave, përfshirë skemat e shmangies së taksave.

Në një deklaratë për NBC News, Mary Trump tha për xhaxhain e saj:
“Unë mendoj se ai është një humbës dhe ai do të hedhë gjithçka kundër murit që mundet. Eshtë ne dëshpërim. Muret po mbyllen dhe ai po hedh gjithçka kundër murit që mendon se do të ngjitet. Siç ndodh gjithmonë me Donald, ai do të përpiqet të ndryshojë temën”