Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Bari mjekësor që po shëron kancerin dhe diabetin

Postuar: 18/03/2019 - 16:54

Nëse dëshironi të jeni më të shëndetshëm, të jetoni më gjatë, të keni energji dhe të mos keni problem, atëherë bima e Moringa-s është gjëja e duhur për ju.

Bima është me origjinë nga Azia Jugore. Për shkak të vetive të fuqishme antioksidante, ajo është përdorur për qëllime mjekësore për shumë vite, transmeton lajmi.net.

Hidhni një sy arsyeve të mëposhtme për të ngrënë këtë barishte, së bashku me frutat dhe gjethet e saj.

JO KANCERIT – Moringa përmban antioksidantë, të cilat luftojnë radikalet e lira. Për më tepër, ajo parandalon krijimin e qelizave të kancerit.

ZVOGËLIMI I SHEQERIT NË TRUP – Në rast se nivelet e sheqerit në sheqerin e gjakut janë anormale, filloni të konsumoni këtë bimë. Sipas studimeve, kjo barishte e zgjidh problemin e diabetit me lehtësi.

Për momentin, ajo është testuar vetëm në kafshë, por disa studime njerëzore janë në progres, po ashtu.

KUNDËR PLAKJES – Falë përmbajtjes së saj të lartë të vitaminës A, barishtja ‘moringa’ ngadalëson procesin e plakjes.

Megjithatë, shumë hulumtime të tjera mbi këtë bimë duhet të realizohen, për të vërtetuar përfundimisht këto veti shëndetësore.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 22/08/2019 - 20:18

Sherebela është një bimë me veti mjekësore, e njohur gjerësisht nga të gjithë njerëzit. Paraardhësit tanë e përdornin atë për të larguar të keqen, por edhe për trajtimin e shumë sëmundjeve.

Postuar: 22/08/2019 - 19:33

Zbardhuesi me klor është një nga artikujt më të përdorur në shtëpinë e secilit prej jush.

Postuar: 22/08/2019 - 10:16

Personat që prej shumë vitesh janë konsumues të duhanit, e kanë shumë të vështirë të heqin dorë m

Postuar: 21/08/2019 - 23:44

Kanabisi mund të jetë çelësi për të luftuar kancerin e pankreasit, një nga tumoret më vdekjeprurë

Postuar: 21/08/2019 - 17:40

Ka 3 gjëra që ju duhet t’u kushtoni gjithmonë vëmendje, sidomos në verë: të mbani lëkurën t

Postuar: 21/08/2019 - 11:04

Hulumtuesit kanë zhvilluar një test të gjakut që mund të zbulojë shanset e tuaja për vdekje brend

Postuar: 21/08/2019 - 10:04

Nëse dëshironi të bëni një pushim dhe të merrni veten gjatë një pune të lodhshme, atëherë është m