BREAKING NEWS

"Berisha ka marrë huqet e Lulit", ish deputeti: Njerëzit duan Big Brother-in, jo fantazitë e Saliut

"Berisha ka marrë huqet e Lulit", ish deputeti: Njerëzit
x
BREAKING NEWS

Berisha e sfidon ‘Live’, Rama e pret në takim, ja data

Berisha e sfidon ‘Live’, Rama e pret në takim, ja data
x
BREAKING NEWS

'Perla' e deputetit Korreshit/ Çfarë tha deputeti që shkriu së qeshuri studion (VIDEO)

'Perla' e deputetit Korreshit/ Çfarë tha deputeti që
x
BREAKING NEWS

Baton Haxhiu zbardh prapaskenat e udhëtimit me Ramën dhe Duçkën dhe ngre dyshime të forta: Doriani ka pasur një trajtim të veçantë në Kiev, më bënë përshtypje çantat…

Baton Haxhiu zbardh prapaskenat e udhëtimit me Ramën dhe
x
BREAKING NEWS

"Kryeministri duhet të përballet me të vërtetën", Dash Shehi reagon për skandalin “McGonigal”: Rama duhet të japë dorëheqjen!

"Kryeministri duhet të përballet me të
x
BREAKING NEWS

Ministria e Financave del me njoftimin e rëndësishëm, ja çfarë do të ndodhi me inflacionin gjatë vitit 2023

Ministria e Financave del me njoftimin e rëndësishëm, ja
x
BREAKING NEWS

"Edi Rama lakohet 14 herë dhe akuzohet për një gjë të tmerrshme", Berisha del me reagimin e fortë: Është i vetmi kryeministër që mbron vendimin e Serbisë për të mos i vendosur sanksione Rusisë

"Edi Rama lakohet 14 herë dhe akuzohet për një gjë
x
BREAKING NEWS

Korreshi nxjerr të fshehtat e grupit të PD-së, zbulon kërkesën për bashkim: Gazmend Bardhi i ka dërguar Berishës një shkresë

Korreshi nxjerr të fshehtat e grupit të PD-së, zbulon
x

Shëndeti

Bëri një përzierje me qepë dhe e vendosi në flokë për 15 minuta, rezultati është efektiv

Bëri një përzierje me qepë dhe e vendosi në flokë

Qepa është një material shumë bazë në kuzhinë, por jo vetëm që është e dobishme atje, por ka edhe shumë aftësi të tjera për shëndetin tone. Ajo jo vetëm që ndihmon në trajtimin e problemeve shëndetësore, por gjithashtu ofron përfitime të rëndësishme për flokët dhe lëkurën tonë.

Edhe është e vërtetë, qepa të bën të qash shumë herë. Megjithatë, kur të zbuloni përdorimet e rëndësishme të qepës, me siguri do të habiteni nga përfitimet e shumta të saj.

Trajtimi i zbokthit me qepë


Zbokthi, për shembull, është një gjendje e zakonshme e lëkurës që shkakton shfaqjen e thekoneve të bardha ose gri në lëkurën e kokës dhe në flokë. Thekonja janë shpesh dhe veçanërisht të dukshme nëse bien nga koka te shpatullat.

Qepa mund të vrasë bakteret që nxisin rritjen e zbokthit. Përveç zbokthit, qepa mund të ndihmojë edhe në trajtimin e infeksioneve të tjera të kokës.

Shumë njerëz provojnë mënyra të ndryshme për të hequr qafe zbokthin, ndërsa 1 në 5 persona vuajnë prej tij.


Por duhet të dini se qepa mund t’ju ndihmojë vërtet të eliminoni problemet e zbokthit në një periudhë të shkurtër kohe.

Për të përgatitur trajtimin :

Përzieni 2 lugë gjelle xhel aloe vera me 3 lugë lëng qepë në një tas
Përziejini mirë për të krijuar një përzierje të trashë, të cilën do ta aplikoni në lëkurën e kokës dhe flokët tuaj
Masazhojeni butësisht, lëreni për të paktën 15 minuta dhe më pas shpëlajeni me ujë të pastër